Nuo vasario 1-osios Kėdainių bendruomenės socialinis centras pradėjo teikti integralios pagalbos paslaugas dešimčiai miesto gyventojų. O gegužės mėnesį planuojama sulaukti trijų automobilių, kurie galės vežti slaugai reikalingą įrangą į atokesnius rajono kampelius. Integrali pagalba bus teikiama ne mažiau kaip trims dešimtims namuose slaugomų žmonių.

Kėdainių bendruomenės socialinis centras plėtoja pagalbą senyvo amžiaus ir neįgaliems žmonėms.

Nereikia palikti namų
Pasak Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorės Rūtos Kaupienės, įstaiga įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Integralios pagalbos teikimas į namus Kėdainių rajone“, kuris žymiai palengvins gyvenimą sunkią ar visišką negalią turintiems žmonėms bei jų artimiesiems.
„Rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, daugėja senyvo amžiaus žmonių, todėl labai svarbu pasirūpinti, kad jiems namuose būtų teikiamos kokybiškos socialinės globos ir slaugos paslaugos. Tad šio projekto tikslas – kokybiškų integralios pagalbos paslaugų, kurias sudaro socialinės globos ir slaugos paslaugos, plėtra namuose, sudarant palankias sąlygas žmogui kuo ilgiau savarankiškai ir pilnavertiškai gyventi bendruomenėje, savo namuose“, – teigė R. Kaupienė.

Profesionali pagalba, teikiama paciento namuose, padeda išvengti stacionarios slaugos ligoninėje ar globos įstaigoje.

Integralios paslaugos yra orientuotos į senyvo amžiaus žmonių, neįgaliųjų bei juos prižiūrinčių žmonių patogumą. Tai visuma paslaugų, kuriomis teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dienos metu asmens namuose.
„Atrinkome tikslinę grupę – 30 asmenų, kuriems tokia pagalba labiausiai reikalinga. Tai žmonės, kuriems sunku arba neįmanoma savarankiškai judėti, atlikti namų buities darbus, rūpintis asmeniniu gyvenimu. Dalis jų neturi artimųjų arba artimieji negali suteikti visapusiškos slaugos, nes stengiasi išlaikyti savo darbo vietą. Stengėmės atrinkti ne tik mieste, bet ir atokiuose kampeliuose gyvenančius vienišus žmones, kuriems nustatytas specialusis slaugos poreikis“, – pasakojo Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorė.

Sveikatos priežiūros specialistai slaugomo žmogaus namuose atlieka masažą, pamatuoja arterinį kraujo spaudimą.

Teikia profesionalią pagalbą
Integralią pagalbą šiems žmonėms jau pradėjo teikti viena Kėdainių bendruomenės socialinio centro specialistų komanda, kuri atvyksta į namus ir suteikia integralias paslaugas pagal žmogaus poreikius.
Pavyzdžiui, slaugytojų padėjėjai perriša žaizdas, nuprausia, pakeičia sauskelnes, padeda judant ir gulantis. Socialiniai darbuotojai gamina maistą, tvarko namus, teikia informavimo, tarpininkavimo, transporto organizavimo paslaugas. Šių paslaugų dėka ne tik pasirūpinama higieniniais slaugomo žmogaus poreikiais, bet ir administruojamas vaistų vartojimas, suleidžiami reikalingi vaistai, rūpinamasi, kad neatsirastų pragulų, matuojamas arterinis kraujo spaudimas, atliekamas masažas.
Vykdant projektą, bus suburtos ir apmokytos dar dvi mobilios darbuotojų komandos, į kurių sudėtį įeina socialinis darbuotojas, lankomosios priežiūros specialistas ir sveikatos priežiūros specialistai: slaugytojas, masažuotojas-kineziterapeutas, slaugytojo padėjėjas. Darbuotojai bus aprūpinti reikalingomis slaugos ir higienos priemonėmis, transporto priemonėmis.
Pavasarį paslaugos dar labiau išsiplės, nes mobiliosios komandos sulauks darbui reikalingų trijų automobilių su specialia įranga ir priemonėmis, pavyzdžiui, maudymo įranga (pripučiamomis voniomis), vikšriniu laiptų kopikliu, keliamaisiais diržais, slankiojančiomis lentomis bei perkėlimo paklodėmis.
„Profesionali pagalba, teikiama paciento namuose, padeda išvengti stacionarios slaugos ligoninėje ar globos įstaigoje. Tai labai svarbu, nes žmonės daug mieliau lieka savo namų aplinkoje ir artimųjų apsuptyje“, – sakė R. Kaupienė.

Integralios pagalbos teikimo komandos narės su Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktore Rūta Kaupiene (viduryje) aptaria pirmąsias projekto įgyvendinimo patirtis.

Artimiesiems suteikia žinių
„Vykdydami projektą ne tik teiksime visapusišką pagalbą senyvo amžiaus ir neįgaliems žmonėms, bet ir konsultuosime juos slaugančius artimuosius, – teigė Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorė. – Konsultacijos bus suteiktos 25 šeimos nariams, kad jie galėtų savaitgaliais, kuomet specialistų paslaugos neteikiamos, kompetentingai pasirūpinti slaugomais artimaisiais.“
Šių konsultacijų metu, priklausomai nuo to, kokių žinių bei įgūdžių stokoja artimieji, slaugytoja juos supažindina su pragulų profilaktika, maitinimo ypatumais ir kt.
Projekto vykdytojai taip pat numatė neformalios pagalbos skatinimo renginių, skirtų bendruomenių nariams bei savanoriams.
Projektą „Integralios pagalbos teikimas į namus Kėdainių rajone“ Kėdainių bendruomenės socialinis centras įgyvendina kartu su Kėdainių rajono savivaldybės administracija. Beveik trejus metus truksiančio projekto įgyvendinimui skirti 234 tūkstančiai eurų iš Europos socialinio fondo lėšų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.