Vilniuje vykusios pirmosios Lietuvoje perinatalinio medicinos personalo žaidynės, kurių metu specialistai, dirbantys su mama ir naujagimiu, demonstravo medicinines žinias ir įgūdžius, vainikavo penkerius metus trukusį Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“.

Kėdainiečių medikų komanda žaidynėse „Saugi mama ir saugus naujagimis“ parodė geriausias žinias.

Kėdainiečių medikų komanda žaidynėse „Saugi mama ir saugus naujagimis“ parodė geriausias žinias.

Puikiai šiose žaidynėse pasirodė kėdainiečių medikų komanda – Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus ketvertas įveikė visus konkurentus ir gavo pagrindinį apdovanojimą – padėką kaip metodiškiausiai atlikusiai visas užduotis komandai. Kėdainiečių garbę žaidynėse gynė gydytoja akušerė ginekologė Violeta Tamulienė, akušerė Jolita Razvadauskienė, gydytoja neonatologė Aurelija Skavronskienė ir naujagimių slaugytoja Virginija Raubienė. Šis ketvertas šauniai atliko visas užduotis, tarp kurių buvo ir imituotas gimdymas su komplikacijomis, kai teko stabdyti smarkų kraujavimą mamai. „Labai džiaugėmės išgirdę, kad mūsų visi veiksmai buvo tokie, kokių reikėjo, ir mums pavyko „išgelbėti“ mamos gyvybę“, – po žaidynių sakė kėdainiečių komandos vadovė gydytoja Violeta Tamulienė.
Pasak žaidynių dalyvių, šis konkursas buvo labai rimtas žinių patikrinimas. „Mūsų visas kolektyvas noriai tobulina kvalifikaciją įvairiuose seminaruose ir konferencijose. Juk dirbame itin nenuspėjamą darbą. Būna, kad sulaukiame sveikos, tvirtos gimdyvės, tačiau vaikelio atėjimas į pasaulį pateikia netikėtų staigmenų. Turime būti pasiruošę patiems netikėčiausiems posūkiams. Tenka priimti staigius sprendimus, kad gimdymas baigtųsi sėkmingai ir laimingi jaustųsi tiek vaikelio susilaukę tėvai, tiek gimdyme dalyvavę medikai“, – sakė V. Tamulienė.
Užduotys žaidynėse akušeriams ginekologams ir neonatologams parengtos pagal vieningas diagnostikos ir gydymo metodikas, kuriomis nuo šiol vadovaujasi visose Lietuvos ligoninėse dirbantys medikai.
„Šios metodikos leidžia standartizuoti visose Lietuvos ligoninėse teikiamas akušerijos ir neonatologijos paslaugas. Pacientai turi gauti vienodo lygio sveikatos priežiūros paslaugas ne tik didžiuosiuose perinatologijos centruose Vilniuje ar Kaune, bet ir mažesniuose regionuose“, – žaidynėms pasibaigus sakė Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė. Sukurtos metodikos susideda ne tik iš konstatuojamosios dalies, bet ir detalaus procesų bei intervencijų aprašymo, auditavimo indikatorių išvardijimo, diegimo gydymo įstaigoje schemos, informacijos pacientėms. „Labai svarbu, kad informacijos pacientėms dalį padėjo peržiūrėti mamos, kurios yra mūsų tikslinė auditorija“, – pridūrė profesorė.
Žaidynėse dalyvavo 22 ligoninių perinatalinės pagalbos komandos. Iš viso šveicarų paramą 2012–2017 m. gavo 27 Lietuvos ligoninės, kurioms Šveicarijos vyriausybė skyrė net 27,4 mln. eurų. Iš šveicarų paramos Lietuvos ligoninės aprūpintos modernia medicinos įranga, parengtos 70 akušerijos ir neonatologijos diagnostikos ir gydymo metodikos, daugiau nei 4 tūkst. specialistų kėlė kvalifikaciją moderniuose mokymuose, sukurta kompiuterinė nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų bazė.
„Mūsų pagalba – tai ne tik pinigai. Tai – žinių perdavimas, tai specialistų tobulinimas ir vieninga perinatalinės pagalbos sistema Jūsų šalyje“, – tarė projekto baigiamąją konferenciją-žaidynes „Saugi mama ir saugus naujagimis“ atidaręs Šveicarijos Konfederacijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Markus Niklaus Paul Dutly. – Pati geriausia ir moderniausia technika, kurią Jūs nusipirkote yra labai svarbi, bet svarbiausia – Jūsų specialistų žinios ir profesinis pasirengimas“.
Medikų, dirbančių su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir naujagimiais, žaidynes stebėjo ne tik Šveicarijos ambasadorius, bet ir LR Seimo nariai, sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, atsakingų sveikatos apsaugos sistemos institucijų ir tarnybų atstovai. „Noriu padėkoti Šveicarijos žmonėms ir Vyriausybei už labai svarbią paramą mūsų šalies ligoninėms ir specialistams, dirbantiems su mamomis ir naujagimiais. Tai – jautriausia pacientų grupė sveikatos priežiūros sistemoje, – įsitikinusi Sveikatos apsaugos ministerijos Tarptautinių projektų valdymo skyriaus vedėja Gytė Sirgedienė. – Saugios pirmosios dienos ligoninėje – tai, ką galėjome pasiekti šveicarų paramos dėka.“

About The Author

Related Posts

One Response

  1. vilma

    Visą gyvenimą busiu dekinga Kedainių akušerijos skyriui patys nuostabiausi medikai

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.