Šiandien Kėdainiuose, kaip ir visoje šalyje, minima Gedulo ir vilties diena – 76-osios mūsų tautiečių tremties ir masinių žudynių metinės. Kėdainių geležinkelio stotyje pavakare pagerbtos okupacijos aukos, prie paminklo padėtos gėlės, koncertavo Kėdainių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių mišrus choras „Diemedis“.

Rajono meras Saulius Grinkevičius pagerbė tremties aukas.

Į gausiai susirinkusius kraštiečius kreipęsis rajono meras Saulius Grinkevičius priminė, kad Kėdainių kraštas per masinius trėmimus neteko apie 3000 kėdainiečių. „Gedulo ir vilties dienos pavadinimas turi du „užtaisus“. Taip, gedulas niekada nepradings iš mūsų, Lietuvos žmonių, širdžių, nes jis per daug didelis ir per daug stiprus. Tačiau yra ir kitas žodis – viltis. Jis man dar artimesnis, nes jeigu mes negyvensime viltimi, netikėsime rytdiena, tai mūsų Lietuva neturės ateities. Tik viltis valstybę gali daryti stiprią“, – kalbėjo rajono meras, dėkodamas tiems, kurie neužmiršo Lietuvos būdami toli nuo jos, neiššvaistė meilės, tikėjimo ir vilties.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kėdainių skyriaus pirmininkas Jonas Šleževičius pabrėžė, kad tremtį išgyvenę kėdainiečiai grįžę daug prisidėjo prie tautinio atgimimo, stiprino ir kėlė atgimstančios tautos dvasią.

Atminties valandoje dalyvavo Kėdainių šauliai, taip pat Lietuvos kariuomenės kariai – šiuo metu vykstančių didelio masto tarptautinių karinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ dalyviai. Kreipdamasis į kėdainiečius, kapitonas Kęstutis Danaitis sakė: „Tai mūsų istorijos akimirkos, kurios mus verčia būti labai atsakingais priimant tam tikrus sprendimus, darant tam tikrus veiksmus. Jos nei vieno mūsų neturėtų versti abejoti tuo, kad laisvė yra didžiausia vertybė. Tad branginkime ją“.

Vėliau Kauno gatvės kapinėse, prie simbolinio Tremtinių kryžiaus aukotos šventosios Mišios už tremtinius, okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukas.
Vidurdienį Kėdainių rajono savivaldybė prisijungė prie visoje šalyje organizuotos akcijos – tylos minute pagerbė represijų aukas.

O ketvirtadienį, 22 val. Rotušės kiemelyje bus rodomas filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“. Filmą pristatys jo režisierius Donatas Ulvydas. Jei lis lietus, renginys vyks Kėdainių kultūros centre.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.