Rugpjūčio 28 dieną, 18.30 val., Kėdainių rajono Daukšių kaime ir Tel Avive, Izraelyje, vienu metu tylos minute ketvirtą kartą pagerbtas prieš 76 metus žuvusių Kėdainių žydų atminimas. Ši graži akcija dviejose šalyse gyvenančius kėdainiečius sujungė antrą kartą.

„Šioje vietoje buvo nužudyti daugiau kaip du tūkstančiai Kėdainių krašto gyventojų. Jie buvo mūsų šalies piliečiai. Ši graži akcija vienija žmones, gyvenančius dviejose šalyse, Lietuvoje ir Izraelyje. Labai norėtųsi, kad tokiuose renginiuose dalyvautų daugiau jaunų žmonių, kad jie nebūtų abejingi mūsų tautoms svarbiems istoriniams įvykiams“, – sakė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

1941 metų rugpjūčio 28 dieną Kėdainiai neteko ketvirtadalio miesto gyventojų. Tądien šalia miesto buvo sušaudyti 2 076 žydai iš Kėdainių, Šėtos, Žeimių ir kitų vietovių.

Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis sakė, kad iš nužudytų daugiau kaip dviejų tūkstančių Kėdainių žydų kol kas identifikuota maždaug pusė.

„Po to, kai prieš kelerius metus Daukšių kaime buvo atidengta Atminties siena, mums pavyko nustatyti kiek daugiau negu tūkstančio nužudytųjų tapatybes. Kadangi suradome dar keletą asmenų pavardžių, ateinančiais metais, minėdami 75-ąsias mūsų krašto žydų žudynių metines, tikimės pastatyti naują Atminties sienos plokštę su jų vardais ir pavardėmis. Mums belieka tęsti tai, ką pradėjome, ir neleisti pasikartoti praeities klaidoms“, – sakė R. Žirgulis.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Aušra

    Paskutinis sakinys neatitinka logikos. Šiemet minėjome 76 -ąsiais metines, o kitais metais minėsim 75 – ąsias. Žingsnis atgal? 🙂

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.