Kėdainių rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrius primena, kad valstybės švenčių dienomis – Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ir Liepos 6-ąją – valstybės vėliava turi būti iškeliama ir ant gyvenamųjų namų. Vasario 16 dieną Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistai Žydrė Krivičienė ir Ričardas Boreiša tikrino, kaip miesto ir rajono gyventojai atlieka šią pilietinę pareigą.

„Vasario 16 dieną Kėdainiuose, Akademijoje, Dotnuvoje ir Pelėdnagiuose tikrinome kaip laikomasi Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo reikalavimų. Džiugu, kad vėliavų buvo iškelta trečdaliu daugiau negu 2016 metų liepos 6 dieną. Tikimės, kad ir Kovo 11-jąją mūsų krašto žmonės bus tokie aktyvūs ir nepamirš iškelti valstybės vėliavų“, – sakė Ž. Krivičienė.

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistų duomenimis, dėl to, kad Vasario 16 dieną nebuvo iškelta valstybės vėliava buvo pareikšta dvylika žodinių pastabų aštuoniems fiziniams asmenims ir keturiems bendrovių vadovams.

„Džiaugiamės, kad Kėdainių mieste labai tvarkingai ir gausiai vėliavos buvo keliamos ant daugiabučių namų pastatų. Taip pat atkreipėme dėmesį į tai, jog originaliai buvo papuoštas Muzikos mokyklos pastatas. Norėtųsi daugiau tokių gerų pavyzdžių“, – sakė R. Boreiša.

Primename, kad Lietuvos Respublikos valstybinės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas reglamentuoja Lietuvos valstybės vėliavą, kitas vėliavas, jų aprašymus, oficialaus naudojimo Lietuvos Respublikoje principus ir tvarką, atsakomybę už vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimus ar vėliavų išniekinimą, vėliavų gamybą ir priežiūrą.

Valstybės vėliava iškeliama nuo 7 val. iki 22 val. prie, virš ir ant šių pastatų:

Valstybės ir savivaldybių institucijų bei kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat gyvenamųjų namų, 18 kartų per metus, taip pat valstybės paskelbtomis gedulo dienomis.

Valstybės vėliava privaloma iškelti:

1. Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną;

2. Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną;

3. Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ) dieną.

Valstybės vėliava taip pat gali būti iškeliama ir šiomis atmintinomis dienomis:

1. Sausio 1-ąją – Lietuvos vėliavos dieną;

2. Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną;

3. Vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną;

4. Kovo 29-ąją – Lietuvos įstojimo į NATO dieną;

5. Gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną;

6. Gegužės 9-ąją – Europos dieną (kartu su ES vėliava);

7. Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną (su gedulo ženklu);

8. Birželio 15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną (su gedulo ženklu);

9. Liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną;

10. Rugpjūčio 23-iąją – Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną;

11. Rugpjūčio 31-ąją – Laisvės dieną;

12. Rugsėjo 23-iąją – Lietuvos žydų genocido dieną (su gedulo ženklu);

13. Spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną;

14. Lapkričio 18-ąją – Latvijos nepriklausomybės dieną;

15. Lapkričio 23-iąją – Lietuvos karių dieną.

Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 519 straipsnyje: Lietuvos valstybės vėliavos, užsienio valstybės, Europos Sąjungos ar tarptautinės viešosios organizacijos vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo dešimt iki dvylikos eurų ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo dešimt iki šešiolikos eurų.

Jei toks nusižengimas per metus padarytas pakartotinai – užtraukia baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo dvylikos iki šešiolikos eurų ir valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiolikos iki trisdešimt eurų.

Kėdainių r. savivaldybės inf. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.