„Kėdainių moterų krizių centro tikslas yra padėti į krizines situacijas patekusioms moterims bei jų šeimos nariams. Tačiau suprasdamos, kad šeima yra svarbiausias dalykas kiekvienam, stengiamės akcentuoti šeimos klausimus, savo veikloje orientuotis į šeimos gerovę bei jos stiprinimą“, – sakė Moterų krizių centro vadovė Rita Stakniūnienė. 

Darbuotojams, dirbantiems su socialiai jautriais asmenimis, buvo organizuotas seminaras „Laiko ir darbų planavimas“.

Darbuotojams, dirbantiems su socialiai jautriais asmenimis, buvo organizuotas seminaras „Laiko ir darbų planavimas“.

Įgyvendindamas užsibrėžtą tikslą, centras parengė projektą „Stiprinkime šeimą, kurkime laimingą mūsų vaikų ateitį“, kuris buvo skirtas mūsų krašto šeimų gerovei ir darnai stiprinti.
Viena paskutinių projektų veiklų buvo skirta socialiniams darbuotojams, dirbantiems su šeimomis bei vaikais. Jiems buvo organizuota paskaita „Laiko ir darbų planavimas“. Ją vedė lektorius Žilvinas Gelgota.
„Darbuotojams, kurie daug laiko skiria svetimų šeimų gerovės stiprinimui, labai svarbu turėti laiko sau bei savo pačių šeimai. Tačiau įsisukę į darbų sūkurį vis skubame, lekiame… Visi vienodai turime 24 valandas per parą, tad svarbu mokėti laiką pasiskirstyti taip, kad viską spėtume padaryti. Dažnas mūsų mėgstame atidėlioti kai kuriuos mažiau mielus darbus, tačiau laiko rasti būtina ir tokiems. Paskaitos metu lektorius pasakojo, kaip dirbti produktyviai, kaip teisingai pasiskirstyti laiką“, – pasakojo R. Stakniūnienė.
Kitos projekto veiklos buvo skirtos tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems. „Vykdėme užsiėmimus vaikams „Šeimoje perteikiamos ir puoselėjamos vertybės“, taip pat organizavome piešinių konkursą vaikams „Mano šeimos tradicijos“. Vyko edukaciniai užsiėmimai-vakaronės šeimoms, buvo skaitoma paskaita tėvams apie skyrybų daromą žalą vaikų psichinei ir emocinei raidai. Taip pat ir sportavome – vyko šeimų mini tinklinio varžybos „Mano šeima – jėga“. Šį mėnesį laukia paskutinysis projekto renginys – advento vakaronė, kurioje bus pasakojama apie šeimos papročius ir tradicijas“, – projekto veiklas pristatė jo koordinatorė R. Stakniūnienė.
Projekto metu buvo bendradarbiaujama su Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2 B klase (auklėtoja Danguolė Tumėnienė) bei vaikų globos namų „Saulutė“ dienos centru bei įstaiga „Laiptai į viltį“.
„Labai džiaugiamės šiuo projektu ir tikimės, kad vaikams, dalyvavusiems šiose projekto veiklose, po truputį augo suvokimas, kad esi labai turtingas, kai turi šeimą. Tai palaikymas, pagalba, džiaugsmas ir paguoda. Džiugu, kad projekte noriai dalyvavo ir vaikai, ir tėveliai“, – pasakojo R. Stakniūnienė.
Projektas finansuotas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.