„Atžalyno“ gimnazistai sprendė testą, kuriame atsakinėjo su eismo saugumu, kelių eismo taisyklėmis susijusius klausimus.

„Atžalyno“ gimnazistai sprendė testą, kuriame atsakinėjo su eismo saugumu, kelių eismo taisyklėmis susijusius klausimus.

Automobilio posūkio nerodymas, vairavimo metu kalbėjimas telefonu. Manote, kad tai – tik smulkmenos? Vairavimo mokykla „Rigveda“ kartu su Kėdainių policijos pareigūnais bei greitosios pagalbos medikais mokiniams priminė, kad, norint kelyje jaustis saugiems, privalu nenumoti ranka net į pačius paprasčiausius patarimus.

„Jau pats renginio pavadinimas „Kelyje smulkmenų nebūna“ pasako, kad jame dalyvaujantys moksleiviai atkreiptų dėmesį į ne tik elementarius dalykus, kurie keliami eismo dalyviams, bet ir įvairias smulkmenas bei pasitaikančius niuansus. Nes jie, nors ir atrodo nereikšmingi, esant kelyje suteikia saugumo“, – sakė Kėdainių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos poskyrio viršininkas Giedrius Čižinauskas.

Jis pasidžiaugė, kad rugsėjį, tradiciškai įvardijamu eismo saugumo ir atidumo mėnesiu, iki šiol nėra fiksuota atvejų, kuomet eismo įvykių metu nukentėtų vaikai.

Renginyje dalyvavo 25 mokiniai iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos.

G. Kvederienė ir Kelių poskyrio policijos viršininkas G. Čižinauskas.

G. Kvederienė ir Kelių poskyrio policijos viršininkas G. Čižinauskas.

„Praktika rodo, kad subrendę žmonės, turintys vairavimo praktikos atsakingiau žiūri į vairavimą. Pradedantys vairuotojai, jaunimas dažniau nori pasirodyti“, – pastebi viršininkas.

Pasak vairavimo mokyklos pardavimų vadovės Giedrės Kvedarienės, renginys „Kelyje smulkmenų nebūna“ šiais metais organizuojamas jau antrą kartą.

„Renginio metu mokiniai turėjo atlikti kelių eismo taisyklių patikrinimo testą, pasimatavo savo reakciją, kokiu greičiu gali įvykdyti paskirtas užduotis. Jie taip pat įveikė praktinę užduotį, kurią vertino policijos pareigūnai. Mokiniai turėjo suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam – ar tinkamai atlikta užduotis, vertino greitosios pagalbos medikai. Galiausiai mokiniai pasitikrino, ar moka tinkamai užpildyti eismo įvykio deklaraciją. Kiekvienas toks prevencinis renginys padeda labiau pagilinti ir praktiškai užtvirtinti šias žinias, nes gyvenime bet kada jų gali prireikti“, – sakė G. Kvederienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.