Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gavo pranešimų, kad kai kurių šalies miestų gyventojų būstuose lankosi žmonės, teigiantys, kad jie yra priešgaisrinės tarnybos darbuotojai, ir siūlo pirkti autonominių dūmų detektorių.

Departamentas informuoja, jog gyventojus lankantys valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vilki tarnybinę uniformą ir detektorių neparduoda. Jie tik konsultuoja įvairiais priešgaisrinės saugos klausimais, teikia praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais, paaiškina, kaip ir kur įsirengti autonominius dūmų detektorius.

Šiemet Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šalyje organizuoja prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“. Jos metu valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai ketina aplankyti apie 100 tūkst. gyvenamųjų būstų visoje Lietuvoje.

Akcija vykdoma ir Kėdainių rajone: ugniagesiai gelbėtojai, lankydami gyventojus, atkreipia dėmesį į krosnių ir dūmtraukių būklę, matomus elektros instaliacijos gedimus, dūmų detektorių ir gesintuvų buvimą (ar nebuvimą) bei jų techninę būklę. Taip pat vizualiai apžiūri šildymo įrenginius, elektros instaliaciją ir prietaisus bei patars dėl būsto gaisrinės būklės pagerinimo.

„Pareigūnai važinėja su gaisriniu automobiliu, dėvi uniformą, taigi, bus tikrai atpažįstami. Jei gyventojams kils kokių nors neaiškumų, jie gali paprašyti atvykusių pareigūnų parodyti dokumentą – tarnybinį pažymėjimą“, – akcentavo Erika Dumčienė, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji specialistė.

Pareigūnai akcentuoja, kad tokios akcijos metu radę netvarkingas krosnis, ugniagesiai gyvenotojų nebaus, tik patars kaip tinkamai jas sutvarkyti. Akcijoje vadovaujamasi 4P principu: pastebėti, paaiškinti, patarti, priminti.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.