Kaip smagu pasidžiaugti tuo, ko pats nepadarei. Ir visai nesvarbu, kad išsijuosęs kritikavai tuos darbus ir pylei purvą. Juk užsidėti ant kaklo laurų vainiką ir juo didžiuotis nepaprastai smagu. Ir tas smagumas į trečiąjį ar ketvirtąjį planą nustumia bet kokį padorumą – juk kam rūpi, jog prisiimami svetimi nuopelnai.

„Kėdainių rajono viešųjų erdvių sutvarkymas senamiestyje įvertintas LR Finansų ministerijos organizuojamuose „Europos burių“ rinkimuose, kaip vienas geriausių ES fondų lėšomis finansuotų darbų. Projektas nominuotas kategorijoje už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą, kaip duodantis didžiausią vertę žmogui, kraštui bei visai šaliai“, – socialiniame tinkle „Facebook“ neseniai paskelbė rajono savivaldybė.

Kėdainiai per 100 naujos kadencijos dienų. Kėdainiečiams belieka džiaugtis, kad valdžia džiaugiasi…

Iš tiesų smagu, jog Didžiosios Rinkos aikštės sutvarkymo projektas, paverčiant ją puikiai istorinį senamiestį bei visus Kėdainius reprezentuojančia erdve, sulaukė tokio įvertinimo. Juk čia į vieną visumą įsikomponuoja buvusios „Saulutės“ vietoje iškilęs šiuolaikiškos architektūros bibliotekos filialas, naujasis pėsčiųjų tiltas per Nevėžį bei krantinė su miesto akcentu tampančia vytine.

Kitaip tariant – per ganėtinai trumpą laiką, rajonui vadovaujant Sauliui Grinkevičiui, buvo sukurti urbanistiškai reikšmingi miesto ženklai, šiuolaikiška laisvalaikio erdvė, puikiai deranti su istoriniu paveldu.

Tačiau prisiminkime, kiek purvo buvo išpilta, kaip savo ekskrementus drabstė, it gyvatės nuodais žmonių sąmonę nuodijo kai kurie politikai. Naujasis tiltas vadintas įvairiais epitetais, o pagrindiniu argumentu tapdavo kritikų sąmojis, kad jis tiesiog negražus arba brangus.

Tačiau prisiminkime, kiek purvo buvo išpilta, kaip savo ekskrementus drabstė, it gyvatės nuodais žmonių sąmonę nuodijo kai kurie politikai. Naujasis tiltas vadintas įvairiais epitetais, o pagrindiniu argumentu tapdavo kritikų sąmojis, kad jis tiesiog negražus arba brangus. Populistinio fekalo čiurkšlės buvo pilamos ne tik ant pirmąkart šalyje po tarpukario pastatyto pėsčiųjų tilto. Kliuvo visam Didžiosios Rinkos aikštės projektui. Tai senoji „Saulutė“ atrodė gražiau, tai medžius be reikalo iškirto, tai pati aikštė negraži, laivas netikęs ir negalintis plaukti. Kitaip tariant liejosi kritika vardan kritikos, nes šiuos projektus tiesiogiai kuravo bei jais rūpinosi tuometis meras S. Grinkevičius.


Ir visai nesvarbu, jog šis žinomo architekto, profesoriaus Jurgio Rimvydo Palio kūrinys dėl savo originalumo sulaukė išskirtinai palankių architektūros žinovų vertinimų. Visa tai nebuvo svarbu, nes artėjo rinkimai, tad purvas bei kūno išskyros liejosi laisvai.

Ko gero kvailiausia, visus įmanomus debilizmo lygius viršijanti mintis, kurią teko išgirsti, buvo tai, jog S. Grinkevičius tiltą pasistatė sau.

Populistinio fekalo čiurkšlės buvo pilamos ne tik ant pirmąkart šalyje po tarpukario pastatyto pėsčiųjų tilto. Kliuvo visam Didžiosios Rinkos aikštės projektui. Tai senoji „Saulutė“ atrodė gražiau, tai medžius be reikalo iškirto, tai pati aikštė negraži, laivas netikęs ir negalintis plaukti. Kitaip tariant, liejosi kritika vardan kritikos, nes šiuos projektus tiesiogiai kuravo bei jais rūpinosi tuometis meras S. Grinkevičius.

Tačiau sulaukus respublikinio įvertinimo „Europos burių“ projekte šie ekskrementų pilstytojai staiga pakeitė plokštelę.

„Svarbiausia, kad šį, įvairių sričių specialistų įgyvendintą darbą vertins žmonės, kurie kasdien naudosis tomis gražiomis ir patogiomis erdvėmis“, – socialiniame tinkle „Facebook“ džiaugiasi nepeiktinu naujojo mero ir pačios savivaldybės įvaizdžiu besirūpinantys patarėjai.

O pagrindiniu šios žinutės akcentu, tikra vyšnia ant torto tampa nuotrauka, kurioje dviejų moterų apsuptyje pozuoja pats meras Valentinas Tamulis.
Tiesiog smagu ir idiliška. Arba gėdinga ir apgailėtina, kai džiaugiamasi ir didžiuojamasi tuo, kas prieš rinkimus buvo maišoma su purvais, murkdoma populistinio fekalo voniose, visapusiškai niekinama bei žeminama.

O gal dabartinis Finansų ministerijos įvertinimas kaip tik įrodo, kad ta kritika neturėjo jokio racionalaus pagrindo, o buvo tik politinių revanšistų būdas manipuliuojant mažai ką tesuvokiančia visuomenės dalimi vėl grįžti į valdžią?

About The Author

Related Posts

4 komentarai

 1. figa

  Aas manau, kad cia Tamulis nekaltas, cia ta patareja, kuri isdidziai astaciusi biusta jam taip privadovauja, o tas tyli… Per metus taip nusivaziuos, kad bus geda zmonems i akis paziuret

  Atsakyti
 2. Zita

  Ačiū, Sauliukai už darbą, padarėte ketvirtais kadencijos metais viską, mą vilkinote 3 metus,šaunuolis,nusipelnote Prezidentės ordino, o ne tik kažkokių ministerijų pripažinimo. Dirbote,stengiatės,greičiausiai ir savo asmenines lėšas įdėjote,kad tik išrinktų.Žmonės taip pat matė ir jūsų neūkiškumą, pasipūtimą,aroganciją.Žinom,kad buvo EU lėšas grąžinamos nes nebuvo noro įsisavinti.Mylim jus už tai, kad kiekviename Mugės numeryje kritikuojate dabartinę valdžią,taip ir toliau, o foto gi galima perdaryti,meras Tamulis tikrai negobšus,duos jums su regalijomis nusifotografuoti,tik paprašykit, jo duris, skirtingai nei jūsų be kodiniu spynų. Vis dar nesusitaikote,kad ne jūs jau lyderis toje smėlio dėžėje. Gerai, kad turite kur išsiverkti – Muge ir Balticum televizija- visada pono paslaugoms.

  Atsakyti
 3. Jūratė

  Kad medžius be reikalo iškirto Rinkos aikštėje – tikra tiesa. Per didžiuosius karščius tą aikštę norisi aplenkti iš tolo. O šiaip… aišku, svetimais darbais didžiuotis negražu. Bet Mugės redakcijai reikėtų ir buvusios valdžios darbus vertinti kritiškiau.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.