Šioje vietoje augo beveik du metrus siekianti tuja. Pirmadienio ryte pastebėta, kad tujos jau nėra. Patirtas nuostolis siekia net 500 eurų.

Šią savaitę gimtadienį švęsiančio Josvainių miestelio bendruomenė šventę pasitinka ne itin džiugia nuotaika. Pastebėta, kad visų josvainiškių mėgiama poilsio vieta – miestelio aikštė – yra apvogta. Ilgapirščiai išsikasė ir išsivežė beveik dvejus metrus siekiančią karpytą didžiąją tują bei kadagį.

Apie įvykį pranešta policijos pareigūnams, pradėtas ikiteisminis įvykis. Pavogtoji didžioji tuja buvo įvertinta net 500 eurų.

Vagims centrinėje miestelio aikštėje padėjo ir tai, kad vasarą, tamsiuoju paros metu apšvietimas čia nėra įjungiamas, todėl naktį aikštė skendi tamsoje.

Apvogė tvarkingai

Tiesa, vagių būta gan tvarkingų, mat iškasę didelę tują, žiojėjančią duobę užpylė žemėmis, atgal supylė skaldą.

„Tačiau akmenukų skalda nebuvo išlyginta. Į tai atkreipė dėmesį Josvainių seniūnas Algimantas Sirvidas. Paaiškėjo, kad dingo viena tujų. Mums ji yra brangi įvairiomis prasmėmis: pirmiausiai, ši aikštė yra puiki ir mėgiama vieta poilsiui, atsipalaidavimui. O visą tą nuotaiką ir sukuria aikštėje susodinti augalai. Antra, mūsų bendruomenės centras aikštę įrengė pagal projektines lėšas, todėl esame įsipareigojame šią vietą bei viską, kas jame yra, saugoti“, – pažymėjo Danguolė Raudeliūnienė, Josvainių bendruomenės centro vadovė.

Aikštėje auga ir daugiau panašių tujų, tačiau sąmoningai buvo išsirinkta tokia, kurios neaprėptų vaizdo kamerų stebėjimo laukas. Kameros įrengtos ant netoliese esančių pastatų.

Pasak pašnekovės, šiai vagystei buvo ruošiamasi iš anksto.

„Su kastuvu tokios tujos taip lengvai neiškasi ir neišsiveši su automobiliu, mat jos šaknys yra labai didelės. Mes patys, kai prieš kelis metus sodinome, pasitelkėme du tris vyrus sodinukui iškelti. Akivaizdu, kad šiai vagystei buvo ruošiamasi iš anksto – reikėjo atvažiuoti su priekaba, o ir žmonių rankų reikėjo nemažai – vien tai tujai iškasti reikėjo daug pastangų. Be to, mus nustebino tai, kad šiukšlių nebuvo palikta jokių – nei aikštelėje, nei ant akmenukų, o visa didžiulė duobė buvo užversta žemėmis, atgal uždėta plėvelė ir viskas užpilta ta pačia skalda“, – pasakojo D. Raudeliūnienė.

Skirtų premiją 

Turintiems ir pasidalinusiems informacija apie įvykį, žadama 200 eurų premija.

Be to, tokių tujų ne visose pardavimo vietose galima įsigyti, jos yra gana brangios. Josvainiuose pasodintos tujos pagal specialių užsakymą buvo atvežtos už užsienio.

„Manome, kad tują pasisavino kažkas, gyvenantis netoliese. Dabar mes patys stebime savo aplinką, o radę įtartiną atvejį prašysime, kad žmogus pasakytų, iš kur tują pirko bei pagrįstų savo pirkinį ar kvitais, ar pardavėjo žodžiais“, – pasakojo D. Raudeliūnienė.

Bendruomenės nariai netgi siūlo 200 eurų premiją bet kam, kuris suteiks vertingos informacijos apie įvykį.

„Netgi močiutės sakė paaukosiančios po 10 eurų nuo savo pensijos, kad tik būtų surastas tas vagis. Žmonėms jau visa tai pabodo“, – tikino bendruomenės centro vadovė.

Josvainiškiai žada imtis veiksmų, kad tokie ir panašūs įvykiai miestelio centro daugiau nebepasikartotų. „Nusprendėme vėl pastatyti kameras. Prieš kurį laiką jos buvo sumontuotos, tačiau netrukus buvo sunaikintos. Dabar tikriausiai patiems gyventojams teks mestis pinigus vaizdo kameroms įsigyti. Taip pat jau netrukus bus įjungtas aikštės apšvietimas tamsiuoju paros metu“, – pabrėžė Josvainių bendruomenės centro vadovė D. Raudeliūnienė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.