Nori lietuviškai ir originaliai pavadinti savo įmonę ar produktą ir taip garsinti Kėdainių vardą, prisidėti prie teigiamo miesto įvaizdžio kūrimo? Seminaras tau! Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga savivaldybė organizuoja seminarą „Kalbos kūrybiškumo metodas: idėjos, apie kurias neįtarėme“, kuriame bus mokomasi, kaip, taikant kalbos kūrybiškumo metodą, kuriamos komunikacijos, rinkodaros, reklamos strategijos.

Dalyvauti jame kviečiami vadovai, komandų lyderiai, rinkodaros, viešųjų ryšių, personalo, įvaizdžio kūrimo, strateginio planavimo specialistai, visi kūrybiški darbuotojai.

4 valandų mokymai gegužės 10 d. Kiekviena grupė sukuria rezultatą. Tai dviejų dalių – idėja, turinys – projektas pagal iš kalbos „ištrauktą“ idėją.

Mokymai labai tiktų tiems, kas kuria savo įmonės logotipą, naujus produktus, kam reikia sugalvoti kavinės ar, sakykim, grožio salono ar naujos produktų linijos pavadinimą. Ir norisi, kad tas pavadinimas būtų ir lietuviškas, ir prasmingas, ir gražus. Ir svarbiausia – susijęs su Kėdainiais. Tai seminaras apie tai, kaip galima tarsi žaisti žodžiais, jų prasmėmis, tarsi „ištraukti“ iš žodžio tai, ko tau labiausiai reikia.

Seminare dirbama grupėmis. Kiekvienas dalyvis rašo tekstus, juos skaito, išrenka netikėtus žodžius, juos pagal metodiką analizuoja ir taip gimsta kolektyvinė grupės idėja, kurią kiekviena grupė pristato viena kitai ir diskutuoja. Vėliau tikrinamas idėjos originalumas, ją įvertinant įvairiuose kontekstuose. Idėja paverčiama projektu, pagal metodiką per menines asociacijas sukuriamas projekto logotipas ir šūkis. Visi etapai išdiskutuojami.

Dalyviai gauna naują kalbos suvokimą, išmoksta naudotis kalbos ištekliais, savarankiškai rasti netikėtus sprendimus, išvengti mąstymo stereotipų, surasti efektyvių kalbinių komunikacijos priemonių. Mokymų metu vyksta ir smagios kalbinės provokacijos, pvz.: „Pakišk draugui keulę“ arba „Pilypas iš kanapių“ ir pan.

Mokymus veda prof. dr. Elena Jolanta Zabarskaitė. Ji daug metų tiria leksikologijos, semantikos, kalbos išteklių, kalbos kūrybiškumo problemas. Kartu su bendraautoriais yra parengusi monografijas „Kūrybiškumo slinktys ir lūžiai. Kalbinė kurti analizė“, „Naujos regionų tapatybės konstravimas. Integralumas, sumanumas, konkurencingumas“ ir kt. Kalbos kūrybiškumo metodą dėsto kūrybinių ir kultūrinių industrijų studentams.

Susidomėjusiųjų prašome skambinti iki gegužės 7 d. savivaldybės kalbininkei Rūtai Švedienei 
tel. 8 683 58525 arba rašyti ruta.svediene@kedainiai.lt ir užsiregistruoti. Seminaro dalyvių skaičius ribotas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.