Rugpjūčio pradžioje IKI asortimentas nebebus pildomas vienkartiniais plastikiniais indais ir plastikiniais šiaudeliais, o netrukus jų parduotuvėse nebeliks visiškai. Prekybos tinklą valdančios bendrovės atstovai tikisi, jog šis sprendimas stipriai prisidės prie tvarumo politikos įgyvendinimo ir vartojimo įpročių keitimo švaresnės aplinkos labui.


Parduotuvių lentynose – alternatyvos iš aplinkai draugiškų žaliavų

„Atsisakome vienkartinių plastikinių indų ir šiaudelių, nes suprantame, kokį poveikį jų atliekos daro aplinkai. Tiesa, šiuo metu kai kuriose parduotuvėse vis dar išparduodami likučiai, tačiau naujų užsakymų daugiau nebevykdome ir su šia produkcija atsisveikiname.

Pokyčius pajus visų Lietuvos miestų, kuriose veikia IKI parduotuvės, pirkėjai. Plastikinių vienkartinių gaminių netrukus nebeliks visose 229 „IKI“ ir „IKI EXPRESS“ parduotuvėse“, – teigia Prekybos tinklą valdančios bendrovės atstovė Berta Čaikauskaitė.

Jos teigimu, jau kurį laiką „IKI“ parduotuvėse buvo galima rasti vienkartinių indų iš alternatyvių, aplinkai draugiškų žaliavų, o nuo šiol jų asortimentas pasipildė ir pirkėjams yra prieinamas visose parduotuvėse.

„Vienkartinių plastikinių indų ir šiaudelių asortimentas keičiamas alternatyviu – pirkėjams jau siūlome vienkartinius popierinius indus ir medinius įrankius. Kai kuriose parduotuvėse galima įsigyti ir vienkartinių indų, pagamintų iš cukranendrių. Analogų ieškome nuolat, todėl tikėtina, jog netolimoje ateityje jų asortimentas dar labiau plėsis“, – teigia IKI prekybos tinklo komunikacijos vadovė.


Stebi augantį pirkėjų sąmoningumą

Prekybos tinklas „IKI“ savo ruožtu primena, kad parduotuvių kasose parduodami jų logotipu ženklinti plastikiniai pirkinių maišeliai, kurie yra pagaminti iš parduotuvėse surinkto ir išrūšiuoto, o vėliau 100 proc. perdirbto plastiko. Pirkėjams jie specialiai nėra siūlomi, todėl atitinkamai per pastaruosius metus stebimas jų pardavimo mažėjimas bei daugkartinių maišelių populiarumo augimas.

„Tai rodo augantį pirkėjų sąmoningumą ir besikeičiančius apsipirkimo įpročius. Stengiamės ir toliau nuosekliai vykdyti šiuos reikšmingus pokyčius viso prekybos tinklo mastu, edukuoti pirkėjus.

Pavyzdžiui, jau ankščiau atsisakėme šviežios mėsos ir žuvies skyriuose naudojamų plastikinių pakuočių, o vietoj jų ėmėme naudoti rudą įvyniojamą popierių. Matome, kad pirkėjai šias priemones vertina itin palankiai“, – minėjo „IKI“ komunikacijos vadovė B. Čaikauskaitė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.