Šiltai, jaukiai ir bendruomeniškai buvo paminėtas 15-asis viešosios įstaigos „Laiptai į viltį“ gimtadienis.

Kasdien „Laiptai į viltį“ apsilanko apie 20 vaikų. Gimtadienio proga jie vadovei J. Paukštienei bei visiems susirinkusiems padovanojo pasirodymą, kupiną šokių, dainų ir eilių.

Kasdien „Laiptai į viltį“ apsilanko apie 20 vaikų. Gimtadienio proga jie vadovei J. Paukštienei bei visiems susirinkusiems padovanojo pasirodymą, kupiną šokių, dainų ir eilių.

Nors pati veiklos pradžia prieš 15 metų buvo ir sunki, tačiau visos kliūtys buvo sėkmingai įveiktos. Dabar šios įstaigos vadovė Jolanta Paukštienė džiaugiasi, kad kasdien čia besilankantys vaikai turi galimybę įdomiai ir prasmingai leisti savo laisvalaikį, mokytis, dalyvauti įvairiose įdomiose veiklose remiantis krikščioniškos moralės principais.

Pradžia reikalavo ištvermės ir kantrybės
Prieš 15 metų, 2001 metais, Kėdainių rajono savivaldybės ir Šv. Juozapo parapijos iniciatyva buvo įkurta įstaiga „Laiptai į viltį“. Šiuo metu tai nevyriausybinė, pelno nesiekianti organizacija, dirbanti jaunimo užimtumo srityje.
„Per visus šiuos metus buvo padaryta labai daug. Įsikūrimo pradžioje daugiausiai buvo organizuojami renginiai, vyko paprasti šeštadieniniai susitikimai. Pati pradžia buvo sudėtinga, kilome po truputėlį. Buvęs karmelitų vienuolynas, kur dabar įsikūrusi įstaiga, buvo labai apleistas. Pradėjome remontuoti. Laimei, su Dievo padėjimu viskas vyko sklandžiai“, – sakė J. Paukštienė. Ji įstaigoje dirbti pradėjo nuo 2004 metų.
2006 metais čia buvo atidarytas dienos centras, tad vaikai jame galėjo būti darbo dienomis po pamokų. O su laiku atsirado ir viešoji erdvė jaunimui.

Kasdien apsilanko apie 20 vaikų
Per visus šiuos metus įstaiga įvykdė 10 metinių programų, 26 projektus. Pašnekovė džiaugėsi užsimezgusiomis vaisingomis pažintimis bei bendradarbiavimu su įvairiomis kitomis įstaigomis.
„Turime daug partnerių, su kuriais sėkmingai bendradarbiaujame, jie mums suteikia visokeriopą paramą. Džiaugiamės jais visais“, – šypsojosi J. Paukštienė.
Kasdien „Laiptai į viltį“ ateina apie 20 vaikų, kurie čia ne tik ruošia pamokas, bet ir užsiima įvairia įdomia veikla – kuria darbelius, dainuoja, šoka, mokosi ir įgyja naujų žinių, eina į talkas. Vaikai pamini kalendorines ir krikščioniškas šventes.
J. Paukštienė, paklausta apie ateities planus, teigė besitikinti, kad įstaiga sėkmingai gyvuos ir toliau, pavyks į veiklas pritraukti dar daugiau jaunuolių.

Linkėjo eiti į priekį
Į gimtadienį atvykęs vienas „Laiptai į viltį“ kūrėjų kunigas Gintaras Pūras sakė besidžiaugiantis, kad įstaigos veikla sėkmingai vystoma.
„Labai malonu sugrįžti į Kėdainius. Nors pati pradžia prieš 15 metų buvo sunki, džiugu, kad įstaiga sėkmingai gyvuoja, geriems žmonėms padedant, išliko. Akivaizdu, kad ji yra reikalinga“, – kalbėjo G. Pūras.
Šventės metu įstaigą lankantys vaikai pademonstravo meninę programą. Į šventę atvyko gausus būrys „Laiptai į viltį“ partnerių ir draugų, kurie linkėjo eiti tik į priekį ir toliau daryti gerus darbus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.