Dotnuvos slaugos namų senjorai žiemą, o kartu su ja ir Adventą pasitiko susitikimų gausa.

Dotnuvos slaugos namų gyventojai liko sužavėti „Seklyčios“ ansambliečių apsilankymu.

Dotnuvos slaugos namų gyventojai liko sužavėti „Seklyčios“ ansambliečių apsilankymu.

Namuose niekuomet netrūko renginių, o bendradarbiaujant su Visuomenės sveikatos biuru sulaukta pasiūlymo susitikti su Lietuvos šiaurietiško ėjimo asociacijos prezidentu Laimontu Rakausku. Gyventojai ir darbuotojai buvo supažindinti su šiaurietiško ėjimo priemonėmis, jo nauda žmogaus sveikatai ir savijautai. Dalyvavusieji susitikime turėjo progą išmėginti šį laisvalaikio leidimo būdą patys. Visi liko nustebinti, kam tai, kas iš šalies atrodo labai paprasta, reikia taisyklingų įgūdžių ir technikos. Išbandžiusieji šiaurietiškąjį ėjimą ne juokais žadėjo ne kartą į rankas imti lazdas ir pasivaikščioti.

Gyventojai džiaugiasi visais susitikimais.

Gyventojai džiaugiasi visais susitikimais.

Apie energijos gavimo šaltinius, kvėpavimo naudą bei jogos, kvėpavimo ir meditacijos technikomis įvadinį užsiėmimą vedusi Sandra Kavaliauskienė taip pat sulaukė didelio susidomėjimo. Klausytojai juokavo, kad iki šiol nemokėjo kvėpuoti, o dabar tai mokės daryti taisyklingai. Darbuotojus sudomino jogos užsiėmimai, keletas nusprendė pradėti juos lankyti.

Prasidėjusį Advento laikotarpį namų bendruomenė pasitiko Advento popiete kartu su Akademijos kultūros centro folkloriniu ansambliu „Seklyčia“, kuriam jau daugelį metų vadovauja energingoji Ona Auškalnienė. Šioje šventėje buvo prisiminti senieji advento papročiai, dainos, rateliai. Kartu padainuota, palinguota. Linkint visiems sveikatos, darnos, ramybės ir susikaupimo buvo uždegta pirmoji adventinio vainiko žvakė. Vėliau jos pagal tradicijas degtos kas savaitę po vieną. Gyventojai liko sužavėti ansamblio pasirodymu, po popietės klausinėjo, kada vėl sulauks koncerto.

Senolius neretai aplanko ir jaunimas, kuriam įdomu viskas – kas, kaip ir kodėl?

Senolius neretai aplanko ir jaunimas, kuriam įdomu viskas – kas, kaip ir kodėl?

Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga Dotnuvos slaugos namus aplankė ir visus pasveikino Visuomenės sveikatos biuro specialistė Giedrė Žemaitienė bei Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokiniai su muzikiniais sveikinimais. Po renginio mokiniai labai domėjosi, kodėl senjorai gyvena čia, o ne savo namuose, koks įstaigos darbuotojų darbas. Kineziterapeutas Eimantas Donskis parodė jaunimui įstaigoje esantį sportinį inventorių, kuriuo vedami užsiėmimai gyventojams. Smalsiausi galėjo išmėginti ėjimo takelį, elipsinį treniruoklį. Mokiniai išvažiavo kupini įspūdžių, nekantraujantys apie tai papasakoti savo draugams.

Dotnuvos slaugų namų gyventojai dėkingi atsidavusiems darbuotojams už nuolatinį rūpestį ir atidą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.