Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Elektroninio deklaravimo sistemoje (http://deklaravimas.vmi.lt) pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas 1,5 mln. šalies gyventojų.

Kauno apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento I skyriaus vedėja Irena Gasiūnienė informuoja, kad jau startavo pajamų ir turto deklaravimas.

Deklaruoti pajamas ir turtą šiemet reikia iki gegužės 2 dienos. Deklaracijas galima pateikti internetu, taip pat naudojantis programėle „e.VMI“, atsiųsti paštu ar deklaruoti VMI aptarnavimo skyriuje. Programėle „e.VMI“ deklaruoti gali 1,1 mln. žmonių, kuriems VMI šiemet parengė visiškai užpildytas deklaracijas.
Pateikęs pajamų deklaraciją gyventojas gaus detalesnę informaciją apie joje deklaruotų duomenų nagrinėjimo eigą, elektroninėje deklaravimo sistemoje matys, ką su jo pateiktais duomenimis daro VMI, ar reikia ir ką būtent patikslinti deklaracijoje. Gyventojui taip pat  bus pateikiama informacija apie deklaruotos pajamų mokesčio permokos grąžinimą.
VMI pažymi, kad mokesčių mokėtojams, pasinaudojusiems GPM lengvata, permoką grąžins iki liepos 31 dienos. Be abejo, kaip ir ankstesniais metais, GPM permokos pirmiausia bus grąžinamos tiems mokėtojams, kurie teikia teisingas elektronines deklaracijas. Pernai VMI gyventojams grąžino 66 mln. Eur GPM permokos.
Pajamų deklaracijas šiemet privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių. Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, nes buvo taikytas per mažas neapmokestinamasis pajamų dydis. VMI skaičiavimu, dėl NPD taikymo turi deklaruoti apie 150 tūkst. gyventojų. Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

Dažniausiai gyventojai pajamas deklaruoja elektroniniu būdu.

Be to, šiemet gyventojai gali skirti iki 2 proc. pajamų mokesčio dalies meno kūrėjams, kuriems Lietuvos Respublikos kultūros ministerija yra suteikusi paramos gavėjo statusą.
„Per 2015 metus Kėdainių rajone buvo pateikta beveik 20 tūkst. deklaracijų (skaičius pateiktas įskaitant ir patikslintas deklaracijas). Beveik visos jos pateiktos elektroniniu būdu. Per 2015 metus būta beveik 9500 gyventojų, prašančių grąžinti gyventojų pajamų mokesčio. Iš viso grąžinta 815 tūkst. Eur suma. Turto deklaracijų per 2015 m. gauta 1300 (įskaitant ir patikslintas)“, – sakė  Kauno apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento I skyriaus vedėja Irena Gasiūnienė.
Ji pridūrė, kad visi kėdainiečiai, kurie baiminasi, kad vieni nesugebės deklaracijų teisingai užpildyti, gali ateiti į Kėdainių poskyrį. Jo specialistai padės visiems klientams.
VMI primena, kad programėlę „e.VMI” išmaniesiems telefonams, padėsiančią keliais mygtukų paspaudimais pateikti deklaraciją, gyventojai gali parsisiųsti iš „Google Play” ir „App Store” parduotuvių, taip pat iš VMI interneto svetainės http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles. „e.VMI” skirta populiariausioms „iOS“ ir „Android“ operacinėms sistemoms, tinka planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams. Praėjusiais metais 3 tūkst. gyventojų pajamas deklaravo telefonu.
Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.
Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook” oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.