Prieš 10 metų (2006 metų birželio 5 dieną) startavo Valstybinės mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonas 1882, kuriuo galima pranešti apie algas „vokeliuose“ ir kitus mokestinius sukčiavimus. 

Mokestinių prievolių departamento Rajonų mokesčių mokėtojų skyriaus, Kėdainių poskyrio vedėja Elvyra Kisielienė kėdainiečius ragina būti pilietiškus ir nepatingėti pranešti apie slepiamus mokesčius.

Mokestinių prievolių departamento Rajonų mokesčių mokėtojų skyriaus, Kėdainių poskyrio vedėja Elvyra Kisielienė kėdainiečius ragina būti pilietiškus ir nepatingėti pranešti apie slepiamus mokesčius.

O mokestinis sukčiavimas nėra „bobutė su krapais turguje“, kuri parduodama tą krapą ar žibutę prisiduria prie pensijos. Kartais vienas gautas pranešimas apie mokesčių sukčius grąžina visiems Lietuvos žmonėms ir šimtus tūkstančių…
Per 10 metų sąžiningi gyventojai, pranešę VMI pasitikėjimo telefonu 1882 apie daromus pažeidimus, grąžino į biudžetą, t.y. Jums, 32 mln. eurų.

Kasmet apie 4 000 pranešimų
Kasmet tai padaro apie 4 tūkst. dorų mokesčių mokėtojų, kuriems kasdien dėkoja tūkstančiai šalies gyventojų, gaudami kokybiškesnes paslaugas.
Pranešimai pasitikėjimo telefonu yra apie pažeidėjus, kurie ne tik leidžia nedidelei daliai mokesčių
(ne)mokėtojų nesąžiningai konkuruoti rinkoje, bet ir atima iš vaikų geresnį nemokamą maitinimą mokyklose, „linksmina“ mus duobėtais keliais, pasenusiais gelbėjimo tarnybų automobiliais, apipelijusiomis palatomis onkologinėse ligoninėse, griūvančiu kultūros paveldu ir t.t.
Mes nesakome, kad viskas Lietuvoje gerai, ir kad kiekvienas dorai sumokėtas mokesčių euras panaudojamas tinkamai. Bet VMI visada teigia ir tai grindžia faktais: didžioji dalis mokesčių mokėtojų laiku ir sąžiningai moka mokesčius.
„Mes prašome žmones netylėti, kai žinomi mokesčių slėpimo faktai. Prašome apie tai pranešti. Toks pranešimas yra paslauga visiems. Paslauga, grįžtanti mokesčiais gyventojui, kuris, galbūt, pats negali gydytis privačiai, gal negali leisti vaikams lankyti papildomų užsiėmimų, gal neturi nuosavo transporto ir naudojasi viešu, o gal kaip tik važinėja prabangiu „auto“, ir kuriam duobė kelyje tiek pat maloni, kiek ir skylė dantyje močiutei, laukiančiai mėnesiais eilės pas „valdišką“ stomatologą. Galėtume vardinti ir toliau, tik ar verta? Juk visi matome, kad galėtų būti viskas šiek tiek geriau“, – skelbia mokesčių surinkėjai.

mokesciai1Pažeidimai slaugos namuose
Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai pasitikėjimo telefonu 1882 trejus metus iš eilės gavo pranešimų dėl slaugos paslaugas teikiančios įmonės galimai mokamo darbo užmokesčio „vokelyje“, darbo santykių pažeidimų ir vykdomos nelegalios veiklos. Atlikus du operatyvius patikrinimus, prireikė išsamesnio mokestinio patikrinimo, kurio metu paaiškėjo nesumokėta mokesčių Valstybei už daugiau nei 35 tūkst. neapskaitytų ir nedeklaruotų pajamų.
Jau 1-ojo patikrinimo metu Kauno AVMI specialistai patvirtino įtarimus dėl nelegalios veiklos ir „vokeliuose“ mokamų atlyginimų, nes buvo nustatyta, kad mokesčių mokėtojas nėra įregistravęs veiklos Kauno AVMI, įmonės darbuotojams darbo užmokestis išmokamas nesilaikant darbo sutartyse numatytų terminų ir įsiskolinimas darbuotojams siekia 24 tūkst. eurų.
Nors gyventojo teigimu, slaugos namai oficialiai vietų naujiems klientams neturėjo, tačiau vis tiek priimdavo, tokiu būdu neapskaitydami už jų slaugą gautų pajamų. Kauno AVMI operatyvaus patikrinimo dieną slaugos namuose buvo slaugomi 43 seneliai, nors buhalterinėje apskaitoje apskaitomos pajamos gautos tik iš 21 asmens; rastas pajamų neatitikimas ir sąskaitose, bei pajamų deklaracijoje – nustatyta, kad įmonė deklaruoja mažesnes pajamas nei gauna.
Pagal gyventojo pateiktą VMI Pasitikėjimo telefonu 1882 pasitvirtinusią informaciją, įmonei priskaičiuota į Valstybės biudžetą sumokėti beveik 36 tūkst. eurų mokesčių, baudų ir delspinigių. Dėl apgaulingos apskaitos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pranešimai rodo pilietinę brandą
VMI prie FM viršininkas Dainoras Bradauskas džiaugiasi pranešimų gausa: „Vis augantis gyventojų, pranešančių apie mokestinius pažeidimus, skaičius rodo mūsų Valstybės didėjančią pilietinę brandą. Didžioji dalis mokesčių mokėtojų Lietuvoje sąžiningai moka mokesčius, tačiau, kaip prie kiekvieno nusikaltėlio nepastatysi policininko, taip ir prie kiekvieno vis dar besistengiančio gyventi kitų sąskaita negali budėti mokesčių inspektorius. VMI dėkoja tiems, kurie padeda visuomenei: pranešdami apie slepiamus mokesčius sąmoningi gyventojai padeda ne kažkam nematomam, o seneliams ir slaugytojams, vaikams ir auklėtojams, mokiniams ir mokytojams, pacientams ir gydytojams, studentams ir dėstytojams, klientams ir sąžiningai konkuruojantiems verslininkams… Elgdamiesi kaip tie sąžiningi pranešėjai, mes galime prisidėti, kad visiems būtų bent šiek tiek geriau. Ačiū.“
„Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.