Gegužės mėnesį visuomenei bus pristatyta jau dienos šviesą išvydusi spalvinimo knygelė „Atrandu ir spalvinu Kėdainius“. Pasak knygos autorių – Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovės, istorikė Audronės Pečiulytės ir vilniečio Arūno Bėkštos, vartant knygelės puslapius bus galima ne tik susipažinti su svarbiausiais Kėdainių objektais, bet ir dar daugiau sužinoti apie krašto istoriją.

Prieš keletą metų A. Bėkšta kartu su Kamile Bėkštaite-Dirsiene išleido knygą „Atrandu ir spalvinu Vilnių“ , kuri sulaukė gražių atsiliepimų. Jam kilo idėja išleisti tokią knygelę ir apie Kėdainius, tad ir pasiūlė A. Pečiulytei bendradarbiauti.

„Kartu vaikščiojom po Kėdainių senamiestį, kalbėjomės, atkreipėme dėmesį į įdomesnius pastatus, juos fotografavome. Vėliau A. Bėkšta iš tų fotografijų padarė grafinius vaizdus, o aš surinkau medžiagą apie juos“, − pasakojo A. Pečiulytė.

Knygelėje bus galima tuos namus nuspalvinti, paskaityti trumpą informaciją apie juos lietuvių ir anglų kalba. Prie rašytinės informacijos pateikiami QR kodai, leidžiantys išmaniųjų technologijų naudotojams nuskenuoti juos ir pamatyti filmuotą medžiagą apie pasirinktus pastatus.

„Pasiėmę šią knygelę galėsite be gido pavaikščioti po miestą, susipažinti ne tik su svarbiausiais miesto objektais, bet ir atkreipti dėmesį į eilinių miestiečių namus. Buvimas su šiuo leidinuku gali būti geras laiko praleidimas visai šeimai: suaugusieji domėsis senamiesčio istorija, o vaikai – nuspalvins namus“,– pasakojo Daugiakultūrio centro vadovė.

Šios knygelės leidybą rėmė AB „Lifosa“.  Įsigyti leidinuką bus galima Kėdainių krašto muziejuje ir Daugiakultūriame centre.

A.Pečiulytė kartu su kitais ir anksčiau yra išleidusi knygelių vaikams: užduočių knygelę „Nevėžio slėnio paslaptys“, užduočių sąsiuvinį, skirtą žydų kultūrai pažinti. Prieš porą metų išleista knygelė „Reformacija Vidurio Lietuvoje“.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.