Kėdainių rajone jau netrukus prasidės naujos, pažangios atliekų surinkimo sistemos montavimo darbai. Daugiau nei 500 konteinerių bus sustatyti naujai įrengtose antžeminėse aikštelėse mieste ir rajone. Pagal užsakymą gaminama ir 150 pusiau požeminių ir 8 požeminiai konteineriai. Taigi, Kėdainiai modernėja ir šie naujieji konteineriai pakeis šiuo metu esančius komunalinių atliekų konteinerius ant ratukų  bei rūšiuojamuosius „varpelio“ tipo konteinerius. 

2018 m. rudenį baigta įrengti 100 antžeminių aikštelių tiek mieste (57), tiek kaimiškosiose seniūnijose (43). Darbus vykdė su Savivaldybės administraciją sutartį pasirašiusi UAB „Ukmergės keliai“. Dauguma antžeminių konteinerių aikštelių įrengtos jau esamose gyventojams įprastose vietose, tačiau, atsižvelgus į esamas požemines komunikacijas, kai kurių aikštelių vieta buvo pakeista. Naujai įrengtų aikštelių pagrindas įrengtas iš betoninių grindinio trinkelių dangos, apribotos bortais.

Šių metų sausio 30 d. savivaldybės administracija pasirašė antžeminių konteinerių pirkimo sutartį su konkursą laimėjusia bendrove UAB „VSA Vilnius“. Konteineriai jau baigiami gaminti – iš viso 521 vnt., iš kurių 100 vnt. – komunalinių atliekų konteinerių, po 100 – stiklo, popieriaus ir plastiko atliekų bei 41 vnt. – tekstilės konteinerių. Visų konteinerių talpa bus vienoda – po 2 m3. Konteinerių konstrukcija bus stačiakampės formos, sujungti į bendrą konteinerių grandinę, nepaliekant tarpų tarp jų.

Taip pat šiuo metu yra baigiamas rengti supaprastintas statybos projektas dėl 28 pusiau požeminių ir 2 požeminių konteinerių aikštelių įrengimo mieste bei 9 pusiau požeminių aikštelių rajone – seniūnijų centruose. Atitinkamos institucijos turi pateikti suderinimus. Pagal užsakymą gaminama 150 pusiau požeminių ir 8 požeminiai konteineriai. Šių konteinerių įrengimas numatomas birželio−liepos mėnesiais. Darbus vykdys UAB „VSA Vilnius“.

Sutvarkius bei atnaujinus esamas konteinerių aikšteles, pagerės bendras gyventojų gyvenamosios bei darbinės aplinkos patrauklumas, atliekų rūšiavimo aikštelių pasiekiamumas bei prieinamumas, bus vykdoma efektyvesnė priežiūra ir apsauga nuo jų pasklidimo po teritoriją, dėl talpų nesandarumo ir lengvo paukščių bei benamių pasiekiamumo, sumažinta kvapų koncentracija ir sklaida. Tikimasi gyventojų supratingo, atsakingo ir tvarkingo rūšiavimo.

Darbai yra atliekami įgyvendinant Kėdainių rajono savivaldybės administracijos projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Kėdainių rajono savivaldybėje“ iš dalies finansuojant Europos Sąjungos lėšomis. Projekto vertė − 1,9 mln. Eur, iš kurių Europos Sąjungos lėšos sudaro apie 1,7 mln. Eur, savivaldybės lėšos – apie 299 tūkst. Eur.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.