Kėdainių profesinio rengimo centro vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kijevo siuvimo ir kirpimo meno aukštesniąja mokykla (Ukraina). Mūsų krašte viešėjusios mokyklos partnerės direktorė Natalija Gorbatiuk ir Kijevo pedagoginių mokslų akademijos Profesinio mokymo katedros profesorė Larisa Sergiejeva ne tik susipažino su Kėdainių profesinio rengimo centro veikla, Centro mokymo baze, bet ir, pristačiusios profesinio mokymo ypatumus Ukrainoje,  aptarė tolimesnio bendradarbiavimo planus.

Pasak viešnių, Lietuvos ir Ukrainos profesinis mokymas turi nemažai panašumų.
„Mūsų švietimo sistemoje, kaip ir jūsiškėje, yra susidariusi nenormali situacija, kai aukštąjį mokslą renkasi

Dangiras Kačinskas tikisi, kad susitikimas su kolegėmis iš Ukrainos netrukus bus vainikuotas praktine mokinių ir mokytojų kaita bei patirties apsikeitimu.

didžioji dalis jaunimo. Mes susiduriame su problema, kad 75 procentai abiturientų siekia aukštojo mokslo ir tik 25 procentai renkasi profesinį mokymą. Panaši situacija yra ir Lietuvoje. Mes dedame daug pastangų, kad profesinis mokymas taptų populiaresnis ir patrauklesnis“, – sakė Kijevo siuvimo ir kirpimo meno aukštesniosios mokyklos direktorė Natalija Gorbatiuk.
Kijevo pedagoginių mokslų akademijos profesinio mokymo katedros profesorė Larisa Sergiejeva pastebėjo, kad ukrainietiška ir lietuviškoji švietimo sistemos turi panašumų, tačiau kolegos lietuviai sparčiau integruojasi į Europos švietimo sistemą, tad lietuvių patirtis ukrainiečiams yra labai vertinga.
„Turime daug panašumų. Aukštasis mokslas pernelyg sureikšminamas. Mūsų visuomenė sparčiai sensta. Mums taip pat aktualios emigracijos pasekmės. Tad turime keistis patirtimi, kaip stiprinti darbininkiškąją grandį“, – sakė Larisa Sergiejeva.


Tiek Lietuvą, tiek ir Ukrainą kamuoja ta pati problema – per daug jaunuolių siekia aukštojo mokslo.


Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus Dangiro Kačinsko teigimu, kėdainiečiai profesinio mokymo mokytojai labai vertina dalykišką bendradarbiavimą: „Ukrainietės viešnios labai domisi mūsų centro veikla ir tikrai matome galimybių dalytis patirtimi. Jau netolimoje ateityje planuojame keistis mokinių bei mokytojų delegacijomis, nes, panašu, vieni iš kitų tikrai turime ko pasimokyti. Manau, kad kiekviena partnerystė turi savų pliusų, o kai tenka bendradarbiauti su panašių problemų turinčiais kolegomis, tai galime tikėtis neblogų rezultatų.“
Ukrainietės viešnios ne tik susipažino su Kėdainiais ir čia įsikūrusio profesinio rengimo centro veikla, bet ir susitiko su Vilniuje esančio Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro darbuotojais. Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko pokalbiai apie Lietuvos ir Ukrainos švietimo sistemas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.