Kauno apskrities policija įspėja saugotis elektroninių sukčių. Pastarosiomis savaitėmis apskrities įmonių finansininkai ar buhalteriai gauna elektroninius pranešimus iš neva įmonės direktoriaus su nurodymu atlikti skubų mokėjimą už prekes ar paslaugas į Jungtinės Karalystės ar JAV bankų sąskaitas.

Kaip informuoja policija, laiškuose nurodomas direktoriaus, kaip siuntėjo, elektroninio pašto adresas. Laiškais pridedamos melagingos sąskaitos apmokėjimui už „3D“ spausdintuvą ar konsultavimo paslaugas. Reikalaujama sumokėti suma siekia nuo 11 iki beveik 19 tūkstančių eurų. Elektroniniai laiškai rašomi netaisyklinga lietuvių kalba, o siuntėjas – maskuojamas.

Informacijos tikrinimo metu gauta duomenų, kad melagingi elektroniniai laiškai siunčiami iš Nigerijos Federacinės Respublikos.

Policijos pareigūnai rekomenduoja nurodymus dėl skubių finansinių operacijų papildomai aptarti su įstaigos vadovu ar įgaliotu asmeniu, įsitikinti, ar įmonė pirko prekes, paslaugas iš atsitinkamo tiekėjo, kuris nurodomas gautose sąskaitose. Taip pat rekomenduojama neskubėti atverti prisegamų dokumentų, nes tokiu būdu gali būti pateikiama ne tik melaginga informacija, bet ir kenkėjiškas kodas, galintis paveikti gavėjo informacines sistemas. Siūloma naudoti patikimas antivirusines sistemas ir elektroninio pašto kliento programines įrangas, kurios apsaugos nuo apsimestinių elektroninių pranešimų.

Pareigūnai šiuo metu atlieka tris ikiteisminius tyrimus dėl Kauno apskrityje nukentėjusių įmonių, kurios patyrė daugiau nei 10 000 eurų žalą. Papildomai gauti keleto įmonių pranešimai apie pasikėsinimą apgauti, melagingai prisistatant įmonės vadovais.

Atliekamus ikiteisminius tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros prokurorai.

Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.