J,. Paukštelio progimnazijos mokiniai atvyksta ne pirmą kartą: “Bet čia labai įdomu!”

Spalio antroji yra minima kaip Policijos diena, tad šia proga,  Kėdainių rajono policijos komisariatas tradiciškai kviečia pasisvečiuoti Kėdainių miesto bei rajono jaunimą. Čia vaikai ir jaunuoliai gali iš arčiau susipažinti su policininko darbu bei patys išbandyti jų naudojamą ekipiruotę bei techniką.

„Policijos atvirų durų dienose lankausi jau ne pirmą, o gal antrą ar trečią kartą. Kaskart vis įdomiau. Man labiausiai patinka pareigūnas Amsis, pasėdėti policijos automobilyje irgi smagu. Čia įdomu viskas“, – linksmai čiauškėjo J. Paukštelio progimanzijos pradinukė Saulė, į policijos komisariatą atvykusi kartu su visa savo klase.

Apsilankė per 400 vaikų ir jaunuolių

Kiek iš viso vyko policijoje atvirų durų dienų, sunku jau ir suskaičiuoti, tačiau kiekvieną kartą jose dalyvauja ir su tarnyba policijoje susipažįsta daug Kėdainių krašto jaunuomenės.

“Aušros” progimnazijos ketvirtokai po viešnagės policijoje buvo kupini įspūdžių.

„Šiais metais vyresnio amžiaus vaikai klausėsi Lietuvos policijos veterano skaitomos paskaitos, vėliau susipažino su visa policijos veikla bei darbu. Mažieji bendravo su mūsų bičiuliu Amsiu, dėliojo dėliones, atsakinėjo į klausimus, ką žino apie saugų elgesį, taip pat galėjo pasėdėti policijos automobilyje, apžiūrėti ginkluotę. Šiais metais pirmą kartą vaikams parodėme ir mūsų areštinę “, – pasakojo Aušra Mickevičienė, bendruomenės pareigūnė.

Viena įdomiausių atrakcijų vaikams kone kiekvienais metais iš eilės būna policijos ginkluotė: vaikai galėjo apžiūrėti policininkų naudojamus ginklus, antrankius, taip pat dažną jų traukė ir vadinamasis eksperto lagaminėlis. Pareigūnai kiekvienam norinčiajam galėjo padaryti jų pirštų antspaudus.

„Vaikus ne tik supažindiname su savo darbus, bet nepamirštame jiems priminti apie saugų elgesį. Jau artėja tamsusis paros metas, tad vaikams primename, kad būtina nešioti atšvaitus“, – kalbėjo policininkė.

Jaunosios policijos rėmėjos iš “Atžalyno” gimnazijos, talkinusios policijos atvirų durų dienos renginiuose.

Renginio metu policijos pareigūnams talkino Jaunieji policijos rėmėjai – iš viso 15 jaunuolių. „Džiugu, kad turime didelį būrį jaunų žmonių, panorusių tapti policijos rėmėjais. Iš viso jų turime apie 50. Turime ir suaugusių policijos rėmėjų, kurie talkina kituose renginiuose“, – kalbėjo A. Mickevičienė.

Iš viso šiais metais policijoje apsilankė daugiau nei 400 vaikų bei paauglių. Pasibaigus renginiui, visi dalyviai vaišinosi koše.

Jautėsi kaip namie

Su vyresniaisiais šiais metais susitiko ir apie savo karjerą policijos struktūroje, trukusioje beveik 40 metų, pasakojo policijos veteranas Jurbarko rajono bei Panevėžio miesto ekskomisaras Eugenijus Venskevičius. Pareigūnas savo karjerą policijoje baigė prieš šešerius metus, tačiau iki šiol noriai dalinasi prisiminimais iš savo tarnybos, juos papildydamas ir gero humoro doze.

Policijos veteranas Eugenijus Venskevičius su gero humoro doze pasakojo apie savo tarnybos metus policijoje.

„Pasidalinti su mokiniais savo patirtimi buvo ne tik įdomu, bet ir naudinga. Be to, juos švelniai agitavau pasirinkti šią kilnią policininko profesiją – ginti žmogų nuo nusikaltėlių, nuo to juodo gaivalo. Save laikau pusiau kėdainiečiu, nes esu gimęs Truskavoje. Be to, kurį laiką teko dirbti ir Kėdainių komisariate (nuo 1998–2001 m. E. Venskevičius dirbo Kėdainių rajono policijos komisariato viešosios policijos komisaru, vyresniojo komisaro pavaduotoju). Dirbau čia tokiu metu, kuomet reikėjo perimti komisariato žinion visus šiuos A. Mickevičiaus gatvėje esančius pastatus, kurie dabar priklauso Kėdainių policijai. Tad dabar, atvykęs čia, jaučiuosi kaip namie“, – pasakojo pareigūnas.

Linkėjimai – nusikaltėliams

Po paskaitos jaunuoliams, veteranas sulaukęs nemažai vaikų klausimų – jiems buvo įdomu, ar svečias pats kada ėmė kyšį, ar buvo peršautas.

Kaip pasakojo pašnekovas, per visus šiuos darbo policijoje dešimtmečius, pavojų ir rizikos buvę labai daug.

„Per mano darbo policijoje metus buvo visko: buvo susprogdintas mano automobilis, per policijos dieną uždegtas liftas… Tad iš viso to galiu spręsti, kad nusikaltėliai mane labai „mylėjo“ (nusijuokė). Tiesa, dabar tie nusikaltėliai yra arba po žeme, arba kalėjimuose iki gyvos galvos sėdi. Visai norėčiau jiems linkėjimus persiųsti“, – geros nuotaikos nestokojo pašnekovas.

Vyresnieji mokiniai įdėmiai klausėsi policijos veterano Eugenijaus Venskevičiaus paskaitos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.