2018 metais Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovės „Lifosa“ pajamos ir pagrindinės veiklos siekė 366,4 mln. eurų ir buvo 17,5 proc. didesnės lyginant su 2017 metais. Pernai augo visų AB „Lifosa“ gaminių pardavimas: pagrindinės įmonės produkcijos, diamonio fosfato pardavimas didėjo 7 proc., o monokalcio fostato pardavimo pajamos buvo 24 proc. didesnės. Aliuminio fluorido pardavimai augo trečdaliu, tuo tarpu 2017 m. pradėtų gaminti tirpių monoamonio fosfato trąšų pardavimai didėjo 3,75 karto.

 Bendrovė per praėjusius metus pagamino daugiau kaip 761 tūkst. tonų trąšų ir per 203 tūkst. tonų pašarinių fosfatų. Pastarųjų – 22,7 proc. daugiau lyginant su 2017 metais. Sieros rūgšties ir fosforo rūgšties gamybos apimtys nežymiai mažėjo – atitinkamai 0,5 ir 0,8 proc. mažiau nei užpernai.

Valstybės ir savivaldybės iždą AB „Lifosa“ pernai papildė 34,7 mln. eurų įvairių mokesčių.

 „Gerus praėjusių metų veiklos rezultatus lėmė padėtis pasaulio trąšų rinkoje: importuojamų ir gamyboje naudojamų žaliavų kaina liko stabili, bet parduodamų fosfatinių trąšų kaina ir paklausa sparčiai kilo. Daugelyje pasaulio regionų 2017 metais buvo nuimti rekordiniai derliai, pareikalavę daug maistinių medžiagų iš dirvos, kurios derlingumui atstatyti pernai buvo reikalingi itin dideli trąšų kiekiai. Kita vertus, didėja poreikis modernioms, aplinką tausoti padedančioms trąšoms. Pernai itin sparčiai augo ir aukštos kokybės monoamonio fosfato trąšų gamybos apimtis, ir pardavimo pajamos“, − teigia Jonas Dastikas, AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

Audituotas bendrovės grynasis pelnas pernai sudarė 47,4 mln. eurų, o 2017 m. jis siekė 7,7 mln. eurų. Pasak J. Dastiko, tokiam pokyčiui įtakos turėjo ir bendrovės investicinė veikla: 2017 metais didelė dalis pelno buvo investuota į gamybos plėtrą ir modernizavimą. Minėtų metų rugpjūtį bendrovė atidarė 19,6 mln. eurų kainavusį naują tirpių trąšų gamybos cechą.

Investicijas į tvarią plėtrą ir pažangius, aplinką ir gamtos išteklius tausoti padedančius sprendimus, bendrovė tęsė ir 2018 metais. Pernai įmonėje atidarytas cechas, gaminantis naujas, visiškai vandenyje tirpias trąšas − kristalinį karbamido fosfatą. Į naujojo cecho statybas 2018 metais „Lifosa“ investavo per 14 mln. eurų. Vykdant šį investicinį projektą gamykloje sukurtos 26 naujоs darbo vietos. Bendrovėje šiuo metu iš viso dirba 994 darbuotojai.

Apie 98 proc. „Lifosos“ produkcijos eksportuojama. Didžioji jos dalis realizuojama Europos, taip pat Šiaurės ir Pietų Amerikos, Afrikos rinkose. Šių metų balandį Lietuvos pramoninkų konfederacija bendrovei suteikė „Lietuvos metų eksportuotojo 2018″ titulą didelių įmonių grupėje; bendrovė šį pripažinimą pelnė devintą kartą.

Akcinė bendrovė „Lifosa“ nuo 2002 metų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group AG“. Tai tarptautinė kompanija, viena didžiausių pasaulyje mineralinės agrochemijos įmonių. Grupei priklausančios gamybos, logistikos ir prekybos bendrovės veikia daugelyje pasaulio valstybių ir vienija per 26 tūkst. darbuotojų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.