Parodoje „Agrovizija 2017″ lankėsi Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius ir vicemerė Olga Urbonienė.

Dvejus metus laukta paroda „Agrovizija“ ir vėl pakvietė visus, besidominčius žemės ūkio naujienomis. Šis renginys pelnytai laikomas vienu ryškiausių įvykių šalies agroversui bei mokslui.

Per pusšimtis parodos dalyvių net tris dienas pristatinės naujausias technologijas, veisles, augalų apsaugos produktus, teiks konsultacijas, kvies į seminarus bei technikos demonstracijas.

Parodos atidarymo iškilmėse dalyvavęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas atkreipė dėmesį, kad nė viena ekonomikos šaka nepadarė tokios pažangos Lietuvoje per pastaruosius 25-erius metus kaip augalininkystė.

Parodos atidaryme dalyvavo ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius bei vicemerė Olga Urbonienė.

„Visų pirma tai jau 11-oji „Agrovizijos“ paroda, tad jau šis skaičius parodo, kad tokia paroda yra reikalinga mūsų ūkininkams bei įmonėms, kurios teikia paslaugas ir prekes ūkininkams, – pažymėjo Kėdainių rajono meras. – Džiugu, kad parodai pasirinkta vieta yra Kėdainių rajone – juk nuo seno mes galime džiaugtis ir stipriais ūkininkais, ir žemės ūkio bendrovėmis. Linkiu, kad šita „vizija“ taptų realiomis tonomis grūdų, cukrinių runkelių, ir kad ta vizija, kuri bus rasta čia, šioje parodoje, būtų įdiegta ūkininkų ūkiuose. Ir, žinoma, kad mes, kaip agro šalis ir kaip agro rajonas – klestėtume“, – linkėjo S. Grinkevičius.

Paroda išskirtinė tuo, kad viskas vyksta lauko dienos principu – joje galima pamatyti realiomis sąlygomis augančius augalus, prie kiekvieno sudominusio laukelio galima sužinoti ne tik kokios sėklos pasėtos, bet ir išgirsti visą technologinę auginimo grandinę (kuo ir kada tręšta, kokie augalų apsaugos produktai naudoti, kada sėta ir t.t.).

Pasirengimas šių metų parodai prasidėjo dar pernai vasarą. Bandomuosius laukelius įrenginėja ir prižiūri visas būrys kvalifikuotų instituto mokslo darbuotojų ir technikų.

Šiemet padidėjo demonstruojamų augalų rūšių skaičius. Pirmą kartą parodai auginami lęšiai, lubinai ir pluoštinės kanapės. „Agrovizijoje 2017“ per 700 bandyminių laukelių, kuriuose demonstruojamos žieminių ir vasarinių kviečių, rapsų, miežių, avižų, rugių, cukrinių runkelių, bulvių, kukurūzų, žirnių, pupų, daugiamečių žolių veislės ir jų auginimo technologijos. Lankytojai gali apžiūrėti Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto stende prieškario laikotarpiu išvestas ir naujas augalų veisles, plačiau sužinoti apie gamtinių sąlygų poveikį grūdų kokybei bei kitas naujoves.

Pristatomos ir technikos naujovės parodos istorijoje – šiemet pirmą kartą varžysis ne tik purkštuvai, bet ir sėjamosios. Ir tai vyks ne vieną dieną, kaip įprasta, bet dvi dienas – birželio 29 – 30 dienomis. Kita naujovė – šalia visų technikos įmonių ekspozicijų įrengti individualūs demonstraciniai laukeliai, kuriuose įmonės stendo lankytojams demonstruos savo pasirinktos žemės ūkio technikos galimybes. Tai leis ne tik pamatyti, bet čia pat darbinėmis sąlygomis palyginti bei įvertinti skirtingų gamintojų žemės ūkio techniką.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.