Dviejų rajono seniūnijų – Gudžiūnų ir Pernaravos – seniūnai vasarą palydi su nuoširdžiais padėkos žodžiais Kėdainių moterų LIONS klubo narėms. Veikliųjų moterų iniciatyva sėkmingai įgyvendintas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iš dalies finansuotas projektas „Keliaujanti akyloji palapinė”.

Projektas „Keliaujanti akyloji palapinė” vasarai baigiantis aplankė dvi rajono seniūnijas.

Kėdainių moterų LIONS savanorystės veikla paremto klubo vienas iš pagrindinių tikslų yra pagalba silpnaregiams ir stokojantiems. Todėl pagrindinis tikslas projekte „Keliaujanti akyloji palapinė” buvo patikrinti atokiau nuo rajono centro gyvenančių šeimų vaikų regą, esant reikalui nupirkti akinukus, taip pat patarti, kaip tausoti akis bei ugdyti šeimų pagalbą vienas kitam.
Į projekto veiklą moterys įtraukė ne tik dviejų seniūnijų vadovus ir socialinius darbuotojus, bet ir medikus, bendrovės „Optikos pasaulis” darbuotojus.
Iš viso projekte dalyvavo ne tik pačios jo iniciatorės, bet ir 27 vaikai iš pasirinktos tikslinės grupės, 16 tėvų, 17 pagalbininkų. „Keliaujančios akylosios palapinės” šeimininkės džiaugiasi, kad rega patikrinta visiems 27 vaikams, akiniai nupirkti 20 vaikų, nes tiek patikrintųjų turėjo regos sutrikimų.
„Labai ačiū moterims už jų įgyvendintą projektą. Esame atokesnė seniūnija, tad ne visada mūsų gyventojai gali vaikus laiku nuvežti pas medikus. Toks rūpestis mūsų vaikais yra labai sveikintinas. Mes mielai padėjome vaikučius nuvežti kur reikėjo. Galiu pasakyti, kad turėjome gerus rūpesčius. Tokių projektų laukiame nuolat. Mielai priimame bet kokią paramą, o jei ji skirta vaikų sveikatai, tai nieko geriau negali būti”, – sakė Gudžiūnų seniūnijos seniūnas Regimantas Valiauskas.
Jam pritarė ir Pernaravos seniūnijos seniūnas Artūras Gustas. Jis taip pat dėkojo moterims už rūpestį seniūnijos vaikais.

„Optikos pasaulio” darbuotojos patikrino 27 vaikų akis.

Patys mažieji projekto dalyviai dar ilgai prisimins ne tik išvykas į miestą, kur teko pasitikrinti akis, bet ir žaidimus, kuriais miklino pirštukus bei mokėsi mankštinti akis. O kur dar nuoširdūs apsikabinimai, dėmesys ir dovanų gauti vitaminai.
O kol vaikai žaidė ir mokėsi įvairių pratimų, jų mamos klausėsi patarimų apie vaikų mitybą, sveiką gyvenimo būdą, diskutavo, kaip padėti atžaloms jaustis laimingoms, kaip patiems įveikti panikos atakas.
„Esu labai dėkinga visoms mūsų klubo sesėms, kurios prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo. Kai sumanėme dalyvauti projektinėje veikloje, netikėjome, kad bus tiek daug darbo. Teko daug ruoštis, planuoti įvairius užsiėmimus, vėliau visus planus įgyvendinti. Labai smagu, kad visi mūsų sumanymai buvo įgyvendinti šimtu procentu. Viskas pavyko kuo puikiausiai ir tai mus įkvepia tolimesnei veiklai. Tokia sėkmė ir dėkingumu spindinčios vaikučių, kuriems padėjome, akys, kurios po pažinties su mumis daug ryškiau matys pasaulį, mus įpareigoja tęsti pradėtus darbus ir imtis naujų projektų”, – įteikusi naujus ir taip reikalingus akinukus Gudžiūnų bei Pernaravos seniūnijų vaikams sakė moterų klubo LIONS prezidentė Rasida Adomavičienė.

Kėdainių moterų klubo LIONS projektas suteikė vaikams daug įsimintinų akimirkų.

Daugumai kėdainiečių iš įvairių paramos projektų puikiai pažįstamos moterys jau ateinantį savaitgalį, kai Kėdainiai šurmuliuos miesto gimtadienyje, kviečia kraštiečius užsukti į šventinę mugę ir aplankyti „liūčių” palapinę. Už simbolinę auką moterys kvies įsigyti klubo rėmėjų atributikos, o surinktas lėšas nori paaukoti krašto silpnaregiams bei Krakėse gyvenantiems seneliams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.