„Mėlynasis banginis“ – taip nekaltai vadinasi iš Rusijos atkeliavęs internetinis žaidimas, kuris yra ypač pavojingas ir nešantis mirtį. Į jį įsitraukę paaugliai turi įvykdyti įvairias užduotis, o paskutinė jų – savižudybė… 

Žaidimo „Mėlynasis banginis“ tikslas – žalojimasis, o galiausiai vaikas turi nusižudyti.

Į Lietuvą atkeliavęs žaidimas sukėlė didelį susidomėjimą tarp vaikų, paauglių. Mirtimi besibaigiantis žaidimas verčia suklusti visus – ir policijos pareigūnus, ir tėvelius, ir pačius jaunus žmones.
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus pareigūnės Kėdainiuose vykdė akciją „Užkirsk kelią Mėlynajam banginiui“. Prie ini­ciatyvos prisijungė jaunieji policijos rėmėjai iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos ir Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos bei šių mokymo įstaigų socialinės pedagogės.
„Akcija skirta atkreipti visų Kėdainių rajono tėvelių dėmesį, kad labai sparčiai plinta pavojingas internetinis žaidimas. Jo esmė – vaiko privedimas iki savižudybės. Tėveliai turėtų labai akylai stebėti savo vaikus, apžiūrėti, ar jie neslepia rankų, stebėti jų elgesį, ar netapo uždari, ar netapo pikti, irzlūs, stebėti, ką vaikai veikia prie kompiuterio. Rankas reikėtų stebėti todėl, kad šio žaidimo esmė – vaikų žalojimasis. Jaunuoliai turi atlikti tam tikras užduotis, žaloti save. Kėdainiuose pranešimų apie tokius atvejus dar nesame gavę, tačiau žinome, kad Lietuvoje – jau yra“, – teigė akcijoje dalyvavusi bendruomenės pareigūnė Aušra Pupkutė.

Jaunieji policijos rėmėjai iš Juozo Paukštelio progimnazijos bei bendruomenės pareigūnė A. Pupkutė (kairėje) miestiečiams pasakojo apie „Mėlynojo banginio“ žalą, kuri dar labai mažai įvertinama.

Pareigūnė bei jaunieji policijos rėmėjai domėjosi, ar miestiečiai girdėjo apie šį žaidimą, ar žino apie jo pasekmes. Miestiečiams buvo dalinamos perspėjančios informacinės skrajutės. Pasak A. Pupkutės, iki šiol apie „Mėlynąjį banginį“ tėveliai turi labai mažai žinių. Tad policininkai vyksta į mokyklas, bendrauja su mokiniais, mokytojais, reidų metu nuvykę į šeimas pasakoja tėvams apie šį pragaištingą žaidimą, palieka informacijos. Jau būta atvejų, kad šiuo žaidimu domisi net septynmečiai vaikai, prašydami mamos internete surasti informacijos apie šį žaidimą…
Akcijos dalyviai tikisi, jog suteikta informacija buvo vertinga ir padės apsaugoti vaikus nuo pražūtingo žaidimo.
Šio žaidimo tikslas – psichologiškai paveikti vaiką taip, kad jis lengva ranka atimtų sau gyvybę. Šokinėjimai nuo pastatų, pjaustymaisi ir kiti tragiški dalykai vykdomi viešoje erdvėje ir sulaukia didelio susidomėjimo.
Žaidimo kuratoriai pačioje pradžioje apklausia, įvertina vaiko psichologinę būklę ir pradeda manipuliuoti juo. Jei vaikas atsisako nusižudyti, jam pradedama grasinti.
Tad policijos pareigūnai įspėja – tai ne žaidimas, o nusikalstama veikla, už kurią yra baudžiama. Pastebėjus įtartinus dalykus, reikia kreiptis į policiją telefonu 112.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.