Praėjusią savaitę Kėdainiuose viešėjusi sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė ir ministro patarėjas Darius Kazlauskas su rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi ir Kėdainių ligoninės bei Pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Audrone Rimkevičiene aptarė kėdainiečių gydymo aktualijas bei gydymo įstaigų investicinius projektus.

Ligoninės direktoriui Stasiui Skauminui sveikatos apsaugos viceministrė Gražina Šakalytė patarė, kaip efektyviau išnaudoti kabinetus, kad ir medikams, ir pacientams būtų patogiau susitikti.

Didelę praktikės patirtį turinti viceministrė Gintarė Šakalytė Kėdainių gydymo įstaigų vadovams davė nemažai praktiškų patarimų. „Nenoriu kalbėti apie finansavimą, kol nėra idėjų. Visi medikai ir jų vadovai turi vieną bendrą tikslą – gerinti teikiamų medicinos paslaugų prieinamumą. Vien šildyti ligoninių ir poliklinikų negalime. Svarbu, kad patalpos būtų tvarkingai ir taupiai išnaudojamos. Manau, kad kėdainiečiai turi poten­cialo taupyti ir efektyviau išnaudoti rekonstruotas patalpas. Suprantu, jog daug metų laukiama užbaigti pradėtus investicinius projektus, tačiau ministerija neturi lėšų patenkinti visus prašymus. Vadinasi, reikia ieškoti vidinių rezervų“, – po pasivaikščiojimo Kėdainių gydymo įstaigose sakė G. Šakalytė.

Viceministrė G. Šakalytė su didžiųjų Kėdainių gydymo įstaigų vadovais ir rajono meru S. Grinkevičiumi kalbėjo apie medicinos paslaugų kokybę ir jos gerinimą.

Viceministrė gana atidžiai išstudijavo gydytojų darbo laiką ir patarė jų darbo vietas maksimaliai išnaudoti viename kabinete įkurdinus po porą gydytojų: vienas dirbtų iki pietų, kitas po pietų. „Ir didžiosios šalies ligoninės ir privačios gydymo įstaigos labai taupiai išnaudoja kabinetus. Kėdainiuose matau, kad viename kabinete dirba po vieną gydytoją, nežiūrint, kad paprastai kabinetas užimtas būna pusę dienos. Manau, jog norėdami pagerinti kai kurių specialistų darbo sąlygas kėdainiečiai gali peržiūrėti savo resursus ir padaryti tinkamus sprendimus. Jei trūks idėjų sprendimams, mes galime paprašyti specialistų, kad atvyktų ir patartų. Negalime investuoti vien tam, kad investuotume. Reikia gilintis į paslaugos kokybę, bet ne tik gražias sienas“, – sakė G. Šakalytė.
Ministro patarėjas D. Kazlauskas buvo panašios nuomonės: „Kėdainiečiams geriausia būtų pasitarti su ekonomistais ir specialistais, kad susidėliotų darbą patogiai ir efektyviai išnaudotų sutvarkytas patalpas. Visi turime taupyti ir mažinti išlaidas. Tikrai matome galimybių tai padaryti.“
Iš Sveikatos apsaugos ministerijos Kėdainių gydymo įstaigų vadovai tikisi investicijų dviem projektams: „Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus plėtrai, įrengiant papildomai 40 lovų pertvarkant traumatologijos ir psichiatrijos skyrius“ bei „Ligoninės laboratorinio-stomatologinio korpuso rekonstrukcijai“.

Kėdainių gydymo įstaigose pacientų netrūksta.

Pasak Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino, kol kas jokių išvadų daryti nereikėtų: „Su ministerijos atstovais gana intensyviai kalbamės apie šiuos projektus. Visi turime savų argumentų. Manau, kad realių pasiūlymų iš ministerijos sulauksime po palyginamųjų duomenų aptarimo. Susitikimą su viceministre vertinu teigiamai, nes išgirdome vertingų patarimų, o kaip gyvensime toliau, bus matyti. Mūsų kasdienybė – ne tik noras sudaryti geras darbo sąlygas gydytojams, kad jie galėtų kuo kokybiškesnes paslaugas teikti medikams. Atliekame labai daug ir svarbaus darbo.“
Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Audronės Rimkevičienės teigimu, Kėdainių medikai iki šiol daugiausia dėmesio skyrė pacientams: „Matyt, daugiau dėmesio turėsime skirti taupymui. Viceministrės požiūris gana naujas. Manau, kad derinsime efektyvų patalpų išnaudojimą.“

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.