Nuo rugsėjo 1-osios Kėdainių mieste į mokykas ir darželius tamsiuoju paros laiku vaikai žingsniuos dar saugiau. Vien šiemet modernus LED apšvietimas bus baigtas įrengti devyniose intesyvaus eismo Kėdainių miesto perėjose.

Kėdainių rajono savivaldybė, siekdama užtikrinti mokinių, o taip pat ir visų eismo dalyvių, saugumą, ketvirtus metus iš eilės įgyvendina papildomo pačių judriausių perėjų apšvietimo projektą. Per tą laikotarpį moderniu LED apšvietimu iš viso apšviestos 34 intensyvaus eismo perėjos Kėdainių mieste ir rajone – Labūnavoje bei Akademijoje.

Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, 2015 metais buvo pradėtas papildomas pačių intensyviausių Kėdainių miesto perėjų, kuriomis į didžiausias miesto mokyklas eina mokiniai, kryptinio apšvietimo įrengimas. Šis projektas tęsiamas kasmet. Jeigu pirmaisiais jo įgyvendinimo metais buvo apšvietos tik trys perėjos, tai 2016 m. – jau keturiolika, 2017 m. – aštuonios, o 2018 m. – devynios. Iš viso per tą laiką moderniam perėjų apšvietimui išleista apie 109 tūkst. eurų.

„Įprastos gatvių apšvietimo lempos buvo pakeistos naujomis, taupiosiomis, ryškiau šviečiančiomis. Taip pat siekiant užtikrinti eismo ir vaikų ir suaugusiųjų saugumą rajono keliuose ir gatvėse, racionaliai perskirščius Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšas, pailgintas ir gatvių apšvietimo laikas tiek miesto, tiek kaimo seniūnijose“, – sakė S. Grinkevičius.

Taip pat jau ketvirtus metus nuo 2015-ųjų Kėdainių rajono seniūnijų gyvenviečių apšvietimui skiriama trečdaliu daugiau lėšų, nei ankstesniais metais, o atsižvelgiant į gyventojų poreikius nustatytas apšvietimo ilgumas.

Kėdainių rajono mero teigimu, situacija gatvėse ir keliuose yra nuolat sekama. Jei bus pastebėta, kad dar kai kurios perėjos nėra saugios, bus imtasi visų priemonių situacijai gerinti.

„Lėšos, išleistos gyventojų, o ypač mūsų vaikų, saugumui garantuoti, tikrai nėra didelė našta savivaldybės biudžetui. Žmonių sveikatos ir gyvybių sąskaita taupyti negalime“, – teigė S. Grinkevičius.
Prie visų Kėdainių rajono gyventojų saugumo prisideda ir apšvietimo tinklų modernizavimas bei eismo saugumo gerinimas, įrengiant specialiąsias priemones – kelio ženklus, iškilias perėjas, horizontalų gatvių ženklinimą, plieninius apsauginius atitvarus, greičio mažinimo kalnelius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.