Į įvykio vietą išskubėjo specialiųjų tarnybų atstovai.

Šiandien apie 13 val. galingas driokstelėjimas  nuskambėjo Kėdainiuose, ties Smilgos gatvės 1-uoju numeriu pažymėtu namu. Čia įvyko nelaimė – įgriuvo penktojo aukšto balkono perdanga, plytos pažiro ir ant žemės.

Laimei, žmonių aukų buvo išvengta. Nenukentėjo ir nė vienas automobilis.

Į įvykio vietą sulėkė gausios medikų, gaisrininkų ir policijos pajėgos, įvairių atsakingų įstaigų atstovai, atvyko ir rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. Netrukus buvo evakuoti tos pačios laiptinės gyventojai, aptverta teritorija.

Į įvykio vietą atvyko ir pats buto savininkas Tomas. „Šiame bute gyvenu trejus metus, tačiau jokių remonto darbų nedariau. Net nenutuokiau, kad gali įvykti tokia nelaimė”, – pasakojo buto savininkas.

Balkono perdanga įkrito penktajame aukšte.

Šis Smilgos gatvės pirmuoju numeriu pažymėtas namas priklauso bendrijai. Namas statytas dar septintojo dešimtmečio pradžioje, tačiau iki šiol jokie namo atnaujinimo ar renovacijos darbai nebuvo atlikti. Pasak namo gyventojų, viena daugiabučio namų sienų jau seniai buvo kone avarinės būsenos – jau beveik 20 pastarųjų metų joje žiojėjo apie 1 cm dydžio skylė, kuri kasmet tik plečiasi.

Gyventojų teigimu, netoli šios vietos buvo Smilgos senvagė, ji iki šiol yra šaltiniuota. Tad namas po truputį smunka.

„Be to, dalis namo yra paveiktas pelėsio. Namo sienos nuolat pelyja, būna, kad siena bėga net vanduo. Gyvenu šiame jau kelis dešimtmečius ir visą laiką teko kentėti nuo pelyjančių, drėgnų sienų. Spėčiau, kad ir balkonas krito paveiktas nuolatinės drėgmės”, – spėliojo evakuoti laiptinės gyventojai. Jie teigė, kad įtrūkusią namo sieną vis bandė tvarkyti patys, tačiau tik kosmetiškai.

Laimei, žmonių aukų pavyko išvengti.

Į įvykio vietą buvo iškviestas ir specialus bokštelis, kuriuo užlipę gaisrininkai nukarpė šalia betysančius laidus, nukėlė į balkoną nukritusią plokštę. Iš pat pradžių manyta, kad laidai gali kelti grėsmę saugumui, tačiau paaiškėjo, kad jie yra skirti interneto ryšiui.

Mieste yra ir daugiau senos statybos, keliolikos dešimtmečių senumo pastatų. Pasak specialistų, tik laiko klausimas, kada pradėti byrėti gali ir jie.


PAPILDYTA: šiuo metu įgriuvusi balkono perdanga jau nukelta, vyksta balkono tvarkymo darbai, mėtomi gelžbetoniniai luitai ant žemės.

 

About The Author

Related Posts

One Response

  1. plum

    gerb muge, kodel nerasote, kad kedainiuose gaisrineje neveikia autokopecios. jei uzsidegtu daugiabutis butu sakes. nei jus nei ra neraso. ko dangstot laukiat tragedijos. aciu

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.