Per pirmuosius 2018 metų mėnesius – sausį, vasarį ir kovą – sulaukta gausaus skaičiaus gimimų, vaikams užregistruoti tradiciniai ir reti vardai, o žmonės vis daugiau renkasi išvažiuojamąsias santuokas, bet taip pat tuokiasi ir miesto rotušėje.

Sulaukta vienos dvynukų poros

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus duomenimis, per pirmus 3 metų mėnesius užregistruoti 99 gimimo įrašai (56 berniukai ir 43 mergaitės), iš kurių 1 pora dvynukų.

„Iš minėto skaičiaus 11 vaikų gimė užsienyje (4 Jungtinėje Karalystėje, 4 Norvegijoje, po 1 JAV, Airijoje ir Vokietijoje), duomenys apie jų gimimą įrašyti į apskaitą Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriuje“, – sakė skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė.

Taip pat 60 vaikų gimė tėvams esant santuokoje, 31 vaikui pripažinta tėvystė, kai tėveliai nėra santuokoje, 8 gimimus registravo vienišos mamos.
Jauniausiai mamai buvo 17 metų, jauniausiam tėčiui – 19 metų.

Rinko ne tik gražius, bet ir įdomius vardus

Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja pastebėjo, kad sausio, vasario ir kovo mėnesiais tėveliai savo vaikams rinko įvairius vardus – retus, įdomius, tačiau tradiciškai davė ir populiarius vardus: mergaitėms – Emilija, Lėja, Daniela, Aurėja, berniukams – Nojus, Arijus, Augustas.

„Labiausiai mane džiugina tai, kad tėveliai vaikus pavadina ir retais vardais. Tai – Leila, Mėja, Aiga, Elija, Tedas, Elijas ar Etanas“, – sakė G. Petrauskienė.

Renkasi ir išvažiuojamąsias santuokas

Pasak Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėjos, santuokų per pirmus 3 mėnesius užregistruota 27.
„Taip pat džiugu, kad žmonės vis dažniau renkasi išvažiuojamąsias santuokas. Viena iš jų buvo registruojama sodyboje „Medžiotojų sostinė“. Taip pat miesto rotušėje tuokėsi pilietis iš Pakistano“, – džiaugėsi G. Petrauskienė.

Vedėja pridūrė, kad buvo išskirtos 35 šeimos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.