Liepos 6-ąją – Valstybės dieną viso pasaulio tautiečius vėl suvienijo Tautiška giesmė, vainikavusi šventinės dienos renginius.

Įvairių susibūrimų netrūko ir Kėdainių krašte. Šventiškai paminėti vieną svarbiausių tautos dienų rinkosi bemaž visų miestelių ir kaimų bendruomenės.

Keturioliktą kartą šventė „Po vasaros dangum“ surengta Bakainių piliakalnio papėdėje. Čia šurmuliavo ir liaudies amatininkai, demonstravę savo gebėjimus, ir mėgėjų meno kolektyvai, kvietę dainuoti ir šokti liaudies dainas bei šokius. Kartu su kraštiečiais Bakainiuose Valstybės dieną minėjęs rajoino meras Saulius Grinkevičius sakė, jog smagu, kad tokia graži Kėdainių krašto vieta – Bakainiai – tapo kraštiečių susibūrimo vieta. „Matyt, istorinė aura traukia ir suburia kraštiečius. Tikrai džiugu, kad turime šią svarbią datą. Juk Mindaugas buvo valdovas, supratęs valstybingumo svarbą. Jei ne jo karūnavimas, dar nežinia, kaip būtų pakrypęs mūsų tautos likimas. Šiandien didžiuojamės savo valstybe, tad visiems kraštiečiams linkiu dirbti tautos labui, kurti stiprią šalį ir padėti vienas kitam“, – sakė rajono meras.

Vakarop nemažai kėdainiečių traukė į istorinį miesto rotušės kiemelį. Čia nuotaikingą koncertą visiems dovanojo modernaus folkloro grupė iš Vilniaus „Kamanių šilelis“. Vėliau skambėjo liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ ir vokalinių ansamblių „Dotnuvėlė“ bei „Jovaras“ dainos.

O šventės kuliminacija tapo drauge sugiedota Tautuiška giesmė, lygiai 21 valandą skriejusi per visą šalį ir tuose pasaulio kampeliuose, kur išsibarstę mūsų tautiečiai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.