Praėjusį šeštadienį Vilainiuose vyko jubiliejinis, penktasis, mišraus vokalinio instrumentinio ansamblio „Prie Nevėžio“ gimta­dienis. 2011 metų pabaigoje susilieję du Vilainių kolektyvai tapo vienu ansambliu – „Prie Nevėžio“. Tačiau aktyvūs vilainiečiai jau kuria ateities planus prisijungti šokių kolektyvą ir tapti dainų ir šokių ansambliu. 

„Prie Nevėžio“ kolektyvo nariai džiaugiasi galėdami ir muzikuoti, ir padainuoti. Iš dešinės: D. Navajauskienė, E. Lukoševičius, vadovė G. Lapienienė.

„Prie Nevėžio“ kolektyvo nariai džiaugiasi galėdami ir muzikuoti, ir padainuoti. Iš dešinės: D. Navajauskienė, E. Lukoševičius, vadovė G. Lapienienė.

Jubiliejinio pasirodymo su nekantrumu laukė pilna Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus salė. Susirinkusieji negailėjo gausių aplodismentų po kiekvieno pasirodymo.

Sujungė du kolektyvus – vyrų ir moterų
„Mūsų kolektyvas 2011 metų pabaigoje iš dviejų Vilainiuose tuo metu veikusių kolektyvų – liaudiškos muzikos kapelos „Klevas“ ir moterų vokalinio ansamblio „Obėlėlė“ – susibūrė į vieną kolektyvą ir tapo „Prie Nevėžio“. Tokį pavadinimą pasirinkome neatsitiktinai – prie Nevėžio mes gyvename, repetuojame. Kolektyvas ilgainiui dar pasipildė nariais. Dabar jų turime 18“, – sakė ansamblio vadovė Gražina Lapienienė.
Pasak jos, kolektyvas daug repetuoja, gastroliuoja, vyksta į koncertus Kėdainių mieste, rajono seniūnijose, taip pat aplinkiniuose Jonavos, Panevėžio, Kauno rajonuose.
Praėjusiais metais „Prie Nevėžio“ dalyvavo III tarptautiniame tautinių mažumų festivalyje Tartu mieste (Estija). Šiais metais dalyvauta respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“ rajoniniame ture (suteikta 3 kategorija), taip pat respublikiniame vokalinių ansamblių konkurse „Šilų aidai“ (liko dešimtas Lietuvoje).
„Džiaugiamės visais savo pasiekimais“, – sakė ansamblio vadovė.
Per metus ansamblis surengia 10–15 koncertų.

Koncertas vyko Vilainiuose – scenoje pasirodė visi kolektyvo nariai.

Koncertas vyko Vilainiuose – scenoje pasirodė visi kolektyvo nariai.

Kuria ateities planus
„Penkmetis kolektyvui dar nėra daug. Stengiamės ne vien kruopščiai atlikti muzikinius kūrinius, bet ir sustyguoti viską taip, kad kolektyvas būtų kaip viena šeima. Repertuare turime liaudies dainų, dainuojame ir populiarias dainas, kartais suvaidiname liaudies dainas: tuomet mūsų ansamblis tampa dainos teatru. Stengiamės dainuoti ir rodyti tai, kas patinka žiūrovui“, – šypsosi „Prie Nevėžio“ vadovė G. Lapienienė.
Sulaukus penkerių metų gimtadienio, jau kuriami ateities planai. „Užvertėme penkerių metų puslapį – nors tęsime tradicijas, tačiau ateities vizijoje yra ir naujų gražių planų. Su Vilainių šokių kolektyvu „Volungė“ galvojame jungtis ir kartu šokti, dainuoti, bendrauti. Labai tikimės, kad ateityje mūsų kolektyvai išaugs į dainų ir šokių ansamblį“, – išreiškė viltį G. Lapienienė. Tądien susirinkusieji galėjo išvysti pirmąsias tokio bendradarbiavimo užuomazgas, mat scenoje pasirodė ir „Volungė“.

Koncertuoja nuo įsikūrimo pradžios
Prasmingu laisvalaikiu džiaugiasi ir ansamblio „Prie Nevėžio“ nariai. „Anksčiau dainavau „Obelėlės“ ansamblyje. Dabar dainuoti gal įdomiau, nes yra didesnis kolektyvas, gyva muzika groja. Repetuojame įvairiai – kartą, kelis kartus per savaitę. Smagu, kad koncertuojame ne tik Kėdainių, bet ir aplinkiniuose rajonuose. Daina duoda širdžiai atgaivą, linksmiau gyventi, užsimiršta visi darbai bei vargai. Ir, žinoma, smagu su kolektyvu pabūti, pabendrauti“, – šypsojosi dainininkė Danutė Navajauskienė. Kolegei pritarė ir muzikantas Edvardas Lukoševičius, kuris džiaugėsi, kad ansamblyje ir pagroja, ir padainuoja. „Džiugu, kad viskas eina tik į teigiamą pusę“, – sakė „Prie Nevėžio“ narys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.