Kėdainių pašonėje įsikūrusioje Pelėdnagių gyvenvietėje žmonės susiduria su aktualia problema. Čia nesama vietų, specialiai pritaikytų šunų vedžiojimui. Tad žmonės savo keturkojus vedžioja visoje gyvenvietės teritorijoje, tad suprantama, jog dėl gyvūnų paliekamų išmatų kyla dalies gyventojų nepasitenkinimas. Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas šią problemą ketina išspręsti ir dairosi vietos, kur būtų galima įrengti uždarą, šunims skirtą teritoriją.


„Pelėdnagiai toliau tvarkomi ir gražėja, tačiau šunų ir jų paliekamų išmatų problema išlieka gana aktuali“, – „Kėdainių mugei“ sakė E. Pagirskas.

Vietos seniūnas užsiminė ne tik asmeniškai sulaukiantis gyventojų priekaištų dėl išmatomis užterštų žaliųjų plotų. Jis minėjo, jog vaikų darželio auklėtiniai kiek anksčiau yra ėmęsi neįprastos iniciatyvos. Suaugusiųjų padedami vaikai piešė piešinius, raginančius neteršti aplinkos bei juos dalino gyventojams.

„Kai kurie gyventojai elgiasi itin supratingai. Išeidami pasivaikščioti su šunimi jie pasiima ir specialias pirštines, ir maišelius. Tad augintinio išmatas jie surenka bei išmeta į šiukšlių konteinerius“, – sakė E. Pagirskas.

Nors šunų ekskrementams surinkti yra naudojami specialūs konteineriai, kurie įrengiami parkuose ar kitose keturkojų vedžiojimo vietose, Pelėdnagiuose kol kas nėra nei vienos tokios šiukšliadėžės. E. Pagirskas minėjo, kad įrengti vieną tokį konteinerį kainuoja virš 100 eurų, o lėšų biudžete šiam tikslui nėra numatyta.

„Todėl man kilo idėja įrengti aptvertą vietą, kurioje gyventojai galėtų paleisti savo šunis. Kėdainiuose tokia erdvė jau yra, tad neabejoju, kad jos reikia ir Pelėdnagiams. Įsivaizduoju, kad šioje aikštelėje galėtų būti barjerai šunims šokinėti, kiti įrenginiai. Tad žmonės turėtų specialiai šunims skirtą erdvę“, – „Kėdainių mugei“ sakė Pelėdnagių seniūnas E. Pagirskas.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Tai

    Tai bent naujiena.Daugybę metų Pelėdnagiams vadovavo buvęs išgirtasis seniūnas nesugebėjo išspręsti tokios paprastos problemos. Tie visi šunys ten neatsirado esant naujam seniūnui.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.