„Pakilus virš žemės, visi pažeidimai matomi kaip ant delno. Ateityje tokios akcijos bus vykdomos ir dažniau“, – pažymėjo Alfonsas Čeida, Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas. Jis ir aplinkosaugininkai iš kitų šalies rajonų, pasitelkę karinį sraigtasparnį, pirmadienį žvalgėsi iš oro bei fiksavo žmonių padarytus pažeidimus gyvajai gamtai.

Aplinkosaugininkai reidą vykdė pasitelkę šį karinį sraigtasparnį.

„Mums padėjo Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazės Šiauliuose pilotai. Man teko skristi su kolegomis iš Kauno, Jurbarko rajonų bei Gyvosios gamtos inspekcijos atstovais. Žvalgėme ne tik Kėdainių, bet ir Kauno, Raseinių, Jurbarko rajonų teritorijas“, – pasakojo aplinkosaugininkas.
Pasak pašnekovo, skrendant virš laukų, įvairių pramonės objektų, ūkinės veiklos teritorijų, miškų, įmanoma žymiai geriau pastebėti bei užfiksuoti įvairius pažeidimus.
„Kėdainių rajono teritorijoje buvo pastebėti keli pažeidimai, pažeidėjai artimiausiu metu bus informuoti bei pradėti tyrimai, skiriamos baudos. Rasti eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymo atvejai, taip pat netinkamo gyvulių mėšlo laikymo, medžioklės, žvejybos taisyklių pažeidimų atvejai. Matėme ir per arti prie vandens stovinčių automobilių“, – būdingiausius pažeidimus pristatė pašnekovas.
Kariniu sraigtasparniu pagal iš anksto numatytą maršrutą buvo išžvalgytas beveik visas Kėdainių rajonas. Tokio pobūdžio žvalgomasis skrydis buvo atliktas jau antrąjį kartą, jis buvo filmuojamas specialiomis vaizdo kameromis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.