Pavasaris šiais metais į šalį ateina neskubėdamas – orai tai atšyla, tai atšąla, vietomis vis dar sukausto šaltukas, susidaro plikledis. Todėl net ir dabar kelių barstymo ir valymo technika budi garažuose.

Kėdainių kelininkai mieste žiemos sezoną baigė tik kovo viduryje ir jau pradeda pavasarinius miesto tvarkymo darbus. Tuo tarpu pėstiesiems, automobilių vairuotojams ir motociklininkams patariama pavasario sezoną pradėti palengva ir neprarasti budrumo.

Tarp žiemos pabaigos ir pavasario pradžios

Nors kalendorinis pavasaris jau prasidėjęs, o ir pirmasis jo mėnuo pabaigos link, žiema iš šalies dar nepasitraukė. Temperatūra kartais pakyla ir iki 10 laipsnių aukščiau nulio, tačiau kartais vis dar šąla arba net sninga. Ypač tai aktualu pastaruoju metu, kai vietomis šviečia saulė, lyja, sninga, šąla – tokios sąlygos būdingos laikotarpiui tarp žiemos pabaigos ir tikro pavasario pradžios, todėl „Ecoservice projektai“ Teritorijų valymo padalinio vadovas Egidijus Skvireckas skatina vairuotojus atidžiai stebėti kelio dangą.

„Ne tik nakties minusas, bet ir ryto pliusas, siekiantis 1 ar 2 laipsnius šilumos, gali būti pavojingi – keliai aplediję ir slidūs. Net ir tuomet, kai nelyja, ir ryte kelias sausas, vietomis vis dar gali susidaryti plikledis, todėl vairuotojams šiuo metu tarp sezonų vertėtų dar neįsijungti vasaros vairavimo režimo. Tą patį galime patarti ir pėstiesiems – tirpstantis sniegas, nepastovi oro temperatūra ir mišrūs krituliai gali labai staiga padengti šaligatvius ledo sluoksniu“, – pataria E. Skvireckas.

Įprastai oficialus pavasaris miesto gatvėse prasideda tuomet, kai savivaldybė paskelbia sezono pradžią. Per ilgą darbo patirtį „Ecoservice projektai“ ekspertai pastebi, kad oficialusis pavasaris paskelbiamas galutinai nutirpus sniegui ir atšilus žemei, pavyzdžiui, šiais metais Kėdainiuose šiltojo sezono pradžia paskelbta kovo 20 d., o 2018 m. – balandžio 22 d. Žiema oficialiai mieste pasibaigė ir jau vykdomi pavasariniai Kėdainių gatvių tvarkymo darbai. Priklausomai nuo miesto dydžio, pavasarinis tvarkymas baigiamas per 2–4 savaites. Pavyzdžiui, Kėdainių gatves po žiemos pavasariui kelininkai planuoja paruošti per 20 dienų – iki balandžio 15 d.

Švariose gatvėse kėdainiškiai saugesni

Didžioji pavasarinių miesto tvarkymo darbų dalis – kai nuo šaligatvių ir kelkraščių renkami skaldos, smėlio ir druskos mišinių likučiai, susikaupę po intensyvaus žiemos sezono. Įprastai viskas sušluojama, surenkama ir išvežama. Tokie darbai atliekami ne tik Kėdainių gatvėse, bet ir aikštėse bei šaligatviuose, tačiau tvarkant pėsčiųjų zonas naudojama lengvesnė technika, daugiau darbo atlieka žmonės – šitaip nesugadinamas grindinys.

„Tokie darbai yra būtini siekiant mažinti dulkių ir kietųjų dalelių kiekį mieste – tuomet ir oras kiek grynesnis, ir aplinkai mažiau kenkiama. Tiesa, tvarkingos gatvės reikalingos ir netrukus grįžtantiems motociklininkams, kadangi dulkės ir akmenukai keliuose kelia grėsmę jų saugumui. Šių transporto priemonių vairuotojams į gatves siūlome grįžti vidutinei oro temperatūrai perkopus 10 laipsnių – tuomet keliai jau būna sutvarkyti, nebelieka grėsmių vasarinėmis padangomis pasikausčius užlėkti ant staiga susiformavusio plikledžio“, – sako E. Skvireckas.

Tuo tarpu ne tik motociklininkams, bet ir automobilių vairuotojams šio pavasarinio tvarkymo metu verta  atidžiau stebėti kelius. Norint tikrai kokybiškai ir operatyviai išvalyti gatves, kelininkai skatina atkreipti dėmesį į kelių ženklinimą. Šie ženklai skirti siekiant atlaisvinti sudėtingesnes gatves, kad kelių valymo technika galėtų pravažiuoti ir atlikti savo darbą. Taip pat svarbu žinoti ir tai, kad gatvių šlavimo technika juda beveik taip pat lėtai, kaip ir žiemą kelius nuo sniego vaduojantys automobiliai, todėl svarbu išlikti supratingiems ir kantriems – techniką lenkti ramiai, staigiai nestabdant ir įvertinus atstumą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.