Jau kuris laikas besitęsianti sausra gali žymiai paveikti būsimąjį derlių. Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas, vienas stambiausių Kėdainių rajono ūkininkų, Jonas Talmantas įsitikinęs, jog artimiausiomis savaitėmis nesulaukus lietaus, pasekmės gali būti gana liūdnos. Jo vertinimu, padidės ir daržovių savikaina, ją lems laistymo sistemų eksploatavimo kaštai.

„Drėgmės trūksta visiems augalams, tiek vasarinėms, tiek ir žieminėms kultūroms. Panašu, jog bus pakenkta ir rapsui, nes jis jau pradeda žydėti, šilumos daug, o drėgmės mažai – aišku, jog derlius kažkiek bus mažesnis“, – sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos vadovas J. Talmantas.

Trūkstant drėgmės, J. Talmantas prognozavo, jog grūdinės kultūros užaugins mažiau šalutinių stiebų, tad ir derlius bus mažesnis.

„Jeigu drėgmės pakanka, augalas išleidžia daugiau šalutinių stiebų ir iš vieno grūdo užauga daugiau varpų. Tačiau šiuo metu nustatyti, kiek derliaus bus mažiau – dar gana sudėtinga. O jeigu ir toliau nebus lietaus, prognozės gali būti labai liūdnos“, – svarstė J. Talmantas.

Paklausus, kaip sausra veikia būsimą daržovių derlių, Lietuvos ūkininkų sąjungos vadovas minėjo, kad nemažai daržovių augintojų turi laistymo sistemas.

„Kurie šios įrangos neturi – jiems gali baigtis tragiškai. Tie, kurie turi laistymo įrangą – sausros nelabai bijo. Žinoma, produkcijos savikaina bus aukštesnė, nes laistant sąnaudos padidėja. Tai ir kuras, žmogiškieji ištekliai, taip pat už vandenį reikia mokėti. Papildomi darbai visur kainuoja pinigus, nes viskas būna gaunama iš gamtos“, – sakė J. Talmantas.

Apibendrindamas esamą situaciją šalies ūkininkų sąjungos vadovas prognozavo, jog artimiausiu metu sulaukus kritulių nuostoliai gali būti minimalūs.
„Tačiau, jeigu nelis mėnesį ir daugiau, prognozės gali būti ir labai liūdnos“, – minėjo J. Talmantas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.