Prieš keletą mėnesių apkeliavusi didžiąsias kino teatrų sales, garsioji istorinė drama „Emilija iš Laisvės alėjos“ pradeda kelionę po mažesnius miestus. Minint Okupacijos ir genocido aukų dieną, Kėdainių rajono savivaldybė kėdainiečiams dovanojo nemokamą kino seansą po atviru dangumi, kuris pravirko jau pirmosiomis filmo minutėmis – kaip ir susigraudinę žiūrovai.

Juostos „Emilijos iš laisvės alėjos“ režisierius Donatas Ulvydas ir grimo dailininkė, iš Kėdainių kilusi Aušra Juškaitė Rosegard džiaugėsi, kad lietus žiūrovų neišgąsdino.

Jautrus režisieriaus Donato Ulvydo kūrinys apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos metais į Rotušės kiemelį sutraukė minią kėdainiečių, nepabūgusių lietaus. „Kadangi į kiną taip ir nenuvažiavau, o labai norėjau savo akimis pamatyti filmą, pasakojantį apie mano jaunystės laikus, atėjau čia“, – sakė kraštietė Vida, jau pirmosiomis filmo minutėmis atkreipusi dėmesį į išraiškingas ir tikslias tų laikų detales, netgi į pagrindinės herojės Emilijos (aktorė Ieva Andrejavaitė) batelius, šukuoseną, drabužius.

Norisi kurti filmus, kurie reikalingi žmonėms, skatina mąstyti ir pasitikrinti vertybes, o nenukeliauja į stalčių, – kreipdamasis į kėdainiečius, sakė režisierius. – Filme pasakojama apie 1972 metus, bet iš tikro jis yra apie mus, gyvenančius čia ir dabar. Kad pagalvotume, ar galėsime prireikus būti tokie, kaip filmo herojė, ir nepamirštume, kad laisvę, kurią šiandien turime, reikia branginti.“

Kino seansas po atviru dangumi, nors ir lyjant lietui, sutraukė daug kėdainiečių.

2017-aisiais išleistas filmas prieš keletą dienų vykusioje lietuviško kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonijoje liko be laimėtojo statulėlės, tačiau D. Ulvydas teigė dėl to nei kiek nenusiminęs: „Svarbiausia, kad kuriant filmą būtų geras procesas, tuomet bus geras ir rezultatas. Aš supratau, kad mes savo atpildą gavome tada, kai jo pažiūrėti į Lietuvos kino teatrus atėjo 130 tūkstančių žiūrovų. Tai milžiniškas skaičius. Tai, kad šį vakarą čia sėdite jūs, ir yra atpildas.“

Priminęs, kad kūrybiniame procese dalyvavo pusantro šimto, o masinėse scenose filmavosi pora tūkstančių žmonių, „Emilijos iš Laisvės alėjos“ režisierius kėdainiečiams pristatė mūsų kraštietę – filmo grimo dailininkę Aušrą Juškaitę Rosegard, pastaruosius 15 metų gyvenančią Jungtinėse Amerikos Valstijose, Los Andžele, bei dirbančią Holivude. Gimtajame mieste Aušra baigė tuometinę „Ryto“ vidurinę mokyklą, įgijo grimo dailininkės specialybę, o šiuo metu dirba Los Andžele, tačiau labai dažnai sulaukia kvietimo prisidėti kuriant ir lietuvių režisierių juostas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.