Lukas nuo Rugsėjo 1-osios lankys lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo grupę.

Nuo ankstyvo pavasario iki rugsėjo vidurio VšĮ Kėdainių PSPC Pediatrijos skyriuje kasmet vyksta profilaktinis moksleivių sveikatos patikrinimas. Pažymą apie vaiko sveikatos būklę reikia kasmet pristatyti į švietimo ir ugdymo įstaigas (ikimokyklines, mokyklas ir pan.) iki rugsėjo 15 dienos. Mūsų rajono moksleiviai jau yra įpratę prie šios nustatytos tvarkos ir šiais metais matome padidėjusį jų aktyvumą. VšĮ Kėdainių PSPC duomenimis, iki šių metų rugsėjo 1 d. iš 5498 prisirašiusiųjų prie mūsų įstaigos rajono moksleivių profilaktiškai sveikatą pasitikrino 91 proc., iš jų 90 proc. miesto moksleivių ir 93 proc. – rajono ambulatorijose.

Akademijos ambulatorijoje per minėtą laikotarpį iš 234 prisirašiusiųjų moksleivių sveikatą pasitikrino 182, Dotnuvos ambulatorijoje iš 152 – 145, Gudžiūnų ambulatorijoje iš 130 – 103, Josvainių ambulatorijoje iš 214 – 200, Krakių ambulatorijoje iš 261 – 261, Lančiūnavos ambulatorijoje iš 143 – 143, Pelėdnagių ambulatorijoje iš 203 – 203, Pernaravos ambulatorijoje iš 104 – 101, Šėtos ambulatorijoje iš 163 – 149.

Palyginus su ankstesniais metais, šie rodikliai yra aukštesni. 2014, 2015 metais rugsėjo 1-ajai sveikatą pasitikrindavo 75–80 proc. rajono moksleivių. Džiugu, kad Pelėdnagių, Lančiūnavos bei Krakių ambulatorijose profilaktinis moksleivių sveikatos patikrinimas jau yra užbaigtas – patikrinti visi moksleiviai. Kitose ambulatorijose dar yra likusių nepasitikrinusių.Tas pats ir miesto apylinkėse, todėl laukiame tų moksleivių, kurie dar nepasitikrino sveikatos. Procesas vyksta nenutrūkstamai, vaikai registruojasi ir atvyksta kartu su tėveliais.
,,Tendencijos išlieka tokios pačios kaip ir ankstesniais metais. Pastebime daug vaikų, turinčių vienokių ar kitokių regėjimo sutrikimų, kuriuos nukreipiame specialisto oftalmologo konsultacijai. Nemažai yra vaikų su laikysenos sutrikimais, jie vėlgi nukreipiami specialisto konsultacijoms – ortopedo traumatologo ar reanimatologo, kad galima būtų koreguoti minėtus sutrikimus ir padėti tokiam vaikui.

Pastaraisiais metais pastebime vaikų, turinčių svorio sutrikimų – per didelę arba per mažą kūno masę, skaičiaus didėjimą. Su šiais vaikais irgi kalbamės, bendraujame ir ieškome sprendimų.
Kalbant apie ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų ir moksleivių profilaktinio patikrinimo svarbą, ne kartą esame pabrėžę, kad profilaktinis patikrinimas nėra formalus. Šių patikrinimų metu mes pastebime įvairių sveikatos sutrikimų, pastebime pakitimus kraujo tyrimuose, todėl profilaktiškai tikrinti vaikus yra labai svarbu.
Daugeliui vaikų yra atliekamas tuberkulino mėginys, ieškome būdų anksti diagnozuoti tuberkuliozę, todėl dideliam skaičiui vaikų – daugiau kaip 3 tūkst., šiuo metu yra atliktas tuberkulino mėginys. Kai kuriems iš jų pastebėta teigiama reakcija, tai reiškia, kad įtariamas užsikrėtimas tuberkulioze, todėl toks pacientas nukreipiamas specialisto konsultacijoms.

Labai svarbi gydytojo odontologo apžiūra. Anksti diagnozuoti dantukų gedimai bei pažeidimai padeda juos laiku ir efektyviau gydyti, vaikai auga sveikesni. Todėl į profilaktinį moksleivių sveikatos patikrinimą reikėtų žiūrėti labai rimtai bei atsakingai ir nepalikti jo paskutinėms dienoms“, – apibendrina VšĮ Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja organizaciniam metodiniam darbui Jūratė Judickienė.

Asta Raicevičienė,
VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams     

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.