Kėdainių rajono moterų krizių centras nuo pat veiklos pradžios griauna mitą, kad patarimų bei padrąsinimų reikia ne tik toms moterims, kurios yra skriaudžiamos, bet ir toms, kurios nori tobulėti. 

„Mes visada sakėme ir sakome, kad labai svarbus yra švietėjiškas darbas. Kuo moterys jausis visavertiškesnės ir pasitikės savimi, tuo joms bus lengviau gyventi ir jos nebus skriaudžiamos. Todėl, be darbo su tomis mūsų kraštietėmis, kurios papuola į bėdas ir sudėtingas situacijas, mes turime ir nemažai prevencinių projektų. Esame dėkingos rajono savivaldybės vadovams, kad jie suprato mūsų centro misiją ir skyrė finansavimą, kad šįmet galėtume įgyvendinti parengtą programą, kurioje nestinga dėmesio visoms kraštietėms“, – sakė rajono moterų krizių centro vadovė Rita Stakniūnienė.
Vienas pastarųjų centro renginių, kvietęs moteris pabūti drauge ir praturtinti save, nemokama paskaita „Ką sako mokslas apie mūsų protėvių išmintimi grįstas technikas stresui mažinti ir kūnui gydyti?“ Labai įdomiai ir išradingai į mūsų protėvių išmintį atsigręžti kvietė Kauno kolegijos lektorė daktarė Laima Kyburienė. Gana didelis būrys kėdainiečių iš naujo pažvelgė į sutartinių dainavimą, grojimą, liaudies šokius, raudų raudojimą.
„Buvo labai įdomu sužinoti, kad niekas šiaip sau senolių gyvenime nevyko. Jie buvo tikrai išmintingi ir dabar mus kamuojamoms vidinėmis negandoms sugebėdavo nepasiduoti ir priešinosi labai paprastais kasdieniais dalykais“, – sakė R. Stakniūnienė.
Moterų krizių centras numatęs dar ne vieną susitikimą, praturtinsiantį savo žiniomis. Pasak R. Stakniūnienės, nors jos vadovaujamas centras ir vadinasi moterų, tačiau visose veiklose mielai laukiami ir vyrai.
„Mes norime padėti stiprėti visiems kraštiečiams, neišskiriant nei lyties, nei amžiaus. Tad pamatę mūsų renginių anonsus, galite drąsiai ateiti“, – teigė Kėdainių rajono moterų krizių centro vadovė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.