Ar pamenat tuos laikus, kai artėjant šaltajam sezonui reikėdavo apklijuoti langus. Įdėjus plastikinius langus to daryti nebereikia. Bet montuotojams atlikus pagrindinius darbus, jie „pamiršta“ pranešti tris labai svarbius dalykus.

  • Būtina reguliariai sutepti visas judančias furnitūros detales nerūgštiniu aerozoliniu tepalu bent du kartus per metus.
  • Taip pat būtina pastovi (kas 6 mėn.) guminių tarpinių priežiūra, kad jos atgautų savo elastingumą.
  • Keičiantis sezonui langus būtina sureguliuoti vasaros ir žiemos sezonui. Jeigu mechanizmas yra nuolat nustatytas žiemos sezonui, tai lemia papildomą apkrovą ir guminės tarpinės greičiau nusidėvi. Jeigu nustatyta vasaros sezonui – žiemą šiluma iškeliauja per langus.
  • Lieka neišspręsta ir oro ventiliacijos problema, todėl vėliau butuose ir namuose pradeda kauptis drėgmė ir atsiranda pelėsis.

Guminės tarpinės nusidėvėjimas tiesiogiai susijęs su nuolatiniu lango naudojimu bei pastarojo tarnavimo trukme. Kaskart, langą atidarant ir uždarant, tarpinės yra deformuojamos – tai atsileidžia, tai susispaudžia. Tarpinių keitimas, skaičiuojant laiką nuo lango sumontavimo, gali būti po 5–7 metų, kai kuriais atvejais – anksčiau ar vėliau.

Tai lemia tiek pačios tarpinės yra kokybė (minkštesnė tarpinė atsparesnė deformacijai bei temperatūrų poveikiui), tiek ir tai, ar pakankamai dėmesio skiriama pastarųjų priežiūrai. Langų tarpines reikėtų papildomai sutepti (rudenį ir pavasarį) tam, kad jos atgautų savo elastingumą, bei pasirūpinti nuolatine jų švara, naudojant specialias valymo priemones.

Neprižiūrima tarpinė praranda elastingumą, yra lengvai veikiama temperatūrų kaitos (dėl karščio „prikepa“ prie profilio, dėl šalčio – suskilinėja), sukietėja, ir sumažėja lango izoliacijos sandarumas, padidėja triukšmas, sklindantis iš lauko.

Rekomenduojame gumines tarpines pasikeisti į vokiškas poliuretano tarpines.

Vokiškų tarpinių privalumai:

Pakeitus gumines tarpines vokiškomis „Schlegel“ firmos poliuretano tarpinėmis, ateityje sutaupysite savo pinigus. Tarpinė yra atspari drėgmei, ultra violetiniams spinduliams, temperatūrų režimų kaitai,(nuo – 60 iki + 70 pagal C.). Ji pasižymi aukšta garso izoliacija, 5 metų garantija, ilgaamžiškumu (21 metai ir daugiau), nereikalauja papildomos priežiūros visu eksploatacijos laikotarpiu, žemu šilumos laidumo kooficientu (K = 0.033w/mk.). Nebereikės perstatinėti furnitūros į vasaros ir žiemos režimus.


Vilnius, Kaunas,
Panevėžys, Šiauliai.
Tel. 8 604 24 268,
8 606 93 229
www.remvalus.com

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.