Prieš 2017-ųjų metų pabaigą Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis lankėsi Kėdainių krašto muziejaus tradicinių amatų centre Arnetų name, kur darbštų kolektyvą pasveikino gavus Žemės ūkio ministerijos įsteigtą apdovanojimą.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pasveikino Tradicinių amatų centro Arnetų name vadovę Reginą Lukminienę.

Žemės ūkio ministerijos organizuotame renginyje „10 metų tautinio paveldo atgimimui“ buvo apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai, amatų centrai ir pagerbti tautinio paveldo puoselėtojai. Džiugu, kad sėkmingiausiai dirbantis amatų centras 2017 m. buvo pripažintas Tradicinių amatų centras Arnetų name, kuriam vadovauja Regina Lukminienė.

Meras S. Grinkevičius pasidžiaugė čia dirbančiu kolektyvu ir jo vykdoma veikla, kuri ypač garsina Kėdainių kraštą, taip pat padėkojo už nuoširdų atsidavimą darbui.

„Man nepaprastai smagu, kad šiuo metu rajone yra 13 sertifikuoto tautinio paveldo amatininkų, kurie garsina Kėdainių kraštą savo nuostabiais gaminiais. Nors centras veikia tik trejus metus, bet jau dabar galime pastebėti puikius rezultatus. Džiugu, kad tautiniu paveldu šiandien domisi nuo jaunimo iki vyresnio amžiaus žmonių“, – kalbėjo rajono vadovas S. Grinkevičius.

Rajono vadovas ir administracijos direktorius O. Kačiulis Tradicinių amatų centro Arnetų name darbuotojams įteikė atminimo dovanėles.

Tradicinių amatų centre Arnetų name rengiami edukaciniai užsiėmimai, kuriuos veda sertifikuoto tautinio paveldo produktų amatininkai, vykdomos Neformalaus vaikų švietimo programos, amatininkų paruošti geriausi moksleivių darbai eksponuojami Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“, vykdoma Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa, organizuojamos tradicinių amatininkų parodos, paskaitos, seminarai. Amatai pristatomi Kėdainių rajono ir respublikiniuose renginiuose.

Centras pradėjo aktyviai vykdyti veiklą nuo 2015 metų pavasario. Namas yra unikalus paminklas ir vertingas turizmo objektas, škotų bendruomenės, gyvenusios XVII–XVIII a. Kėdainiuose materialus palikimas. Tradicinių amatų centro pagrindinis tikslas – išsaugoti, rekonstruoti ir išlaikyti savo krašto tradicinių amatų gyvastį.

Šio metu vykdomas projektas „Tradicinių amatų centro plėtra Arnetų name“, kurio tikslas – krašto amatų išsaugojimas, gaivinimas bei jų tęstinumas.

Paruoštos  6 edukacinės programos: „Audimas“, „Juostų pynimas“, „Pinymas iš vytelių“, „Drožyba“, „Keramika“ ir „Margučių marginimas vašku“.

Projekto „Tradicinių amatų centro plėtra Arnetų name“ bendra vertė 59487,30 Eur, iš jų – Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos lėšos – 53428,57 Eur; savivaldybės biudžeto lėšos – 6058,73 Eur.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.