Surviliškyje tęsiama graži tradicija – trečius metus iš eilės paskutinį vasaros savaitgalį apylinkių vaikai suguža į biblioteką ir ten linksmai bei turiningai praleidžia ne tik vakarą, bet ir visą naktį.

„Vaikai visada nekantriai laukia nakties bibliotekoje, – šypsojosi Jekaterina Karmelavičienė, Surviliškio bibliotekos bibliotekininkė. – Todėl ir šiais metais sulaukėme daugiau nei 20 vaikų bei jaunuolių, norinčių sutikti naujuosius mokslo metus bei atsisveikinti su vasara. O tai padaryti visiems kartu pramogaujant ir gerai leidžiant laiką.“

Organizuoti padėjo ir vaikai

Įvairūs sportiniai žaidimai, dešrelių kepimas, vaišės bei, žinoma, kino filmų žiūrėjimas per visą naktį – taip aktyviai ir įdomiai laiką jaunieji surviliškiečiai leido penktadienio vakarą savo bibliotekoje. Beje, nors ir siautė krūva vaikų, visi jie bendravo draugiškai, tad pykčių ir nesutarimų buvo išvengta.

„Į biblioteką vaikus pakvietėme jau trečius metus iš eilės. Ir kiekvienais metais sulaukiame būrio jų. Tačiau mes ne tik palydime vasarą bei sutinkame rudenį, bet ir aptariame visą vasarą bibliotekoje trukusio „Skaitymo iššūkio“ rezultatus. Be to, ir renkamės žiūrėti būtent tokius filmus, kurie yra pastatyti remiantis mūsų perskaitytomis knygomis“, – sakė J. Karmelavičienė.

Berniukai savo jėgas išbandė rankų laužime.

Pašnekovė pasidžiaugė, kad jaunieji surviliškiečiai vasaros metu knygų nepamiršo – į biblioteką jie užsukdavo pasiimti ir perskaityti mokykloms skirtos literatūros, dažnas jų rinkosi įvykdyti ir iššūkio užduotis.

J. Karmelavičienei padėjusi vakarą organizuoti, žaisti ir bendrauti su vaikais Surviliškio seniūnijos socialinio darbo specialistė Lina Civilkienė sakė, kad įdomių ir vaikus įtraukiančių renginių niekada nebus per daug. „Be to, labai džiaugiamės, kad didelę dalį visų organizacinių rūpesčių prisiėmė patys vaikai“, – pabrėžė darbuotoja.

Dirba be atlygio, iš idėjos

Kartu su socialinių darbuotojų pagalba J. Karmelavičienė prieš trejus metus sumanė vietiniams vaikams padaryti linksmą ir įdomią vasaros palydų šventę. „Norėjome vaikams suorganizuoti kažką įdomaus, neįprasto, nes tik sėdėti bibliotekoje ir skaityti knygas yra visai neįdomu. Todėl susigalvojome įvairių žaidimų, pramogų, kurios mums patiems būtų įdomios. Tiesa, idėja naktį praleisti bibliotekoje buvo pačių vaikų!“ – šyptelėjo bibliotekininkė ir pridūrė, kad nenori, jog Surviliškio biblioteka būtų tik knygų išdavimo vieta.

„Norime būti šiuolaikiški, įdomūs tiek suaugusiems, tiek jaunimui. Reikalinga tokia biblioteka, kuri kartu su skaitytojais juda į priekį“, – akcentavo pašnekovė ir pridūrė, jog, norėdama pasiekti šį tikslą, biblioteka rudenį organizuoja kompiuterinio raštingumo kursus suaugusiems, taip pat aktyviai įsitraukia į protų mūšių kovas.

Beje, J. Karmelavičienė vaikams renginius, aukodama savo laisvą laiką, daro iš idėjos, negaudama jokio piniginio atlygio.

„O kas daugiau tai darys? Vaikams reikia pramogų, man džiugu su jais bendrauti, užimti juos“, – šypsojosi pašnekovė.

Perskaitė dešimtis knygų

Vienas šventės dalyvių, Surviliškio pagrindinės mokyklos penktokas Tomas Judeckis – vienas dažniausiai besilankančių bibliotekoje. Čia jis ne tik renkasi bei skaito mėgiamas knygas, bet ir žaidžia kompiuterinius žaidimus, bendrauja su darbuotoja, be to, jai visada yra pasiruošęs padėti. O ir „Vasaros iššūkyje“ dalyvauja jau ne pirmus metus. „Net sunku pasakyti, kiek šią vasarą perskaičiau knygų, tikrai nemažai, tikriausiai kokias kelias dešimtis. Visos patiko, visos geros knygos buvo“, – paklaustas, kiek per šią vasarą pavyko perskaityti knygų, sakė berniukas. Jų tarpe buvo ir grožinės literatūros, ir enciklopedijų.

Todėl ir nakties bibliotekoje jis jokiu būdu nenorėjo praleisti. „Dalyvauju jau trečią kartą: čia man būna labai smagu, susirenka daug draugų. Šiandien kepėm dešreles, zefyrus, bėgiojom, žaidėm. „Žiauriai“ patiko vienas žaidimas, kuomet reikėjo mėtytis vandens balionais – aš negavau nė vieno, likau sausas. Be to, buvau kvadrato žaidimo teisėjas“, – pasakodamas dienos įspūdžius šypsojosi berniukas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.