Po Daugiakultūrio centro skliautais vyko Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro absolventų diplomų įteikimo šventė. Ši studentų laida yra išskirtinė, nes aukštojo mokslo diplomai Kėdai­niuose įteikiami paskutinįjį kartą. Nuo kitų mokslo metų aukštojo mokslo įstaiga persikelia į Kauną.

Absolventai negailėjo gražių padėkos žodžių savo dėstytojams.

Naujus metus įstaiga pasitiko ir nauju pavadinimu – nuo šiol ji vadinasi Kauno kolegijos humanitarinių studijų centru.

Pakeistas ir pavadinimas
Pasak Kauno kolegijos humanitarinių studijų centro (iki 2017 m. vadinto Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centru) vadovės Jolantos Bareikienės, užverčiamas vienas įstaigos, gyvavusios nuo 1993 metų, istorijos puslapis.

Studijų centro vadovė J. Bareikienė sveikino absolventus ir linkėjo jiems gero ir sėkmingo tolimesnio skrydžio: „Tik diplomas dar negarantuoja sėkmės – ją užtikrins darbas ir mąstymas, kas pasaulyje yra geriausia.“

„Kėdainiuose, kaip bebūtų liūdna, diplomus įteikiame paskutiniams absolventams. Pavasarį dar išleisime absolventų, bet tradiciškai diplomų įteikimo šventė vyks Kaune, vienu metu kartu su visais Kauno kolegijos absolventais. O kadangi ši laida yra išskirtinė tuo, kad su šiais studentais užverčiame vieną savo institucijos gyvavimo puslapį, pasiprašėme, kad šventė vyktų netradicinėje erdvėje – Daugiakultūriame centre“, – pasakojo J. Bareikienė.
Ketvirtadienį aukštojo mokslo diplomai įteikti paskutinės laidos socialinės pedagogikos studentams, verslo anglų kalbos bei anglų kalbos ryšiams su visuomene (su gretutinėmis vadybos studijomis).
„Labai tikimės, kad mūsų studentai sėkmingai įsitvirtins rinkoje – tiek kalbas studijuoti pasirinkę absolventai, tiek studijavusieji socialinę pedagogiką. Mūsų studentai yra puikiai parengti ir gali duoti naudos visuomenei“, – pažymėjo J. Bareikienė.
Diplomų įteikimo metu studentus ir jų artimuosius savo muzikiniais kūriniais sveikino Kėdainių muzikos mokyklos mokiniai.

Absolventę Mildą studijų baigimo proga sveikino jos tėveliai.

Žinias pritaikys praktikoje
Iš viso ketvirtadienio popietę aukštojo mokslo baigimo pažymėjimai įteikti 23 absolventams. Viena jų – Rita Stakniūnienė, ketverių su puse metų laiko trukusias socialinės pedagogikos studijas baigusi su pagyrimu.
„Visi metai buvo labai šaunūs. Jie buvo kupini džiaugsmo ir darbo. Džiaugiuosi, kad teko bendrauti su tokiais puikiais dėstytojais, kurie norėjo perteikti savo turimas žinias – iš jų mes pasisėmėme labai daug. Tie keturi su puse metų praėjo ne veltui. Studijų metu įgytas žinias praktikoje tikrai panaudosiu, mat aš dirbu Moterų krizių centre. Šios

Draugiškas ir nuoširdus pasveikinimas – J. Valionienė (dešinėje) sveikina savo draugę R. Stakniūnienę studijų baigimo proga.

žinios yra labai svarbios, labai reikalingos ir labai pritaikomos mano tiesioginiame darbe“, – sakė mokslus su pagyrimu baigusi R. Stakniūnienė.
Studijomis džiaugėsi ir kitas absolventas – Edvinas Jazdauskas. Vaikinas yra kėdainietis ir tikino, kad savo pasirinkimu studijuoti gimtuosiuose Kėdainiuose, o ne kituose Lietuvos ar užsienio miestuose yra labai patenkintas.
„Visi mokslo metai buvo labai šaunūs, žinių įgavome tikrai nemažai. Labai tikiuosi, kad jas visas pavyks realizuoti dirbant pagal specialybę. Anglų kalba reikalinga, o ir vadybos studijos man buvo labai naudingos. Grįžau iš užsienio ir pagalvojau, kad pabodo migranto duona. O diplomas yra labai reikalingas. Norėjosi likti ir mokytis

Reta proga, kai studentai gali pasipuošti togomis, – studentai (iš kairės) Edvinas, Simona ir Arūnas.

Lietuvoje, todėl pasirinkau gimtuosius Kėdainius“, – pasakojo absolventas.

Keliasi į Kauną
Nuo ateinančio rugsėjo Kauno kolegijos humanitarinių studijų centras iš Kėdainių išsikelia į Kauną ir jau tik ten vykdys savo veiklą. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į esamą demografinę padėtį, dėl vykstančių pokyčių aukštajame moksle.
„Dėl visų šių dalykų mes esame priversti judėti, keistis. Tolimesnis mūsų likimas nėra jau toks blogas. Mes studijas jau penkerius metus vykdome Kaune, mūsų didžioji dalis studentų mokosi ten. Natūralu, kad, esant tokiai demografinei situacijai, viskas koncentruojasi didžiuosiuose miestuose. Vis dėlto mes tikimės, kad čia, Kėdainiuose, turėsime galimybę plėtoti neformalias veiklas, pedagoginius psichologinių žinių kursus“, – sakė vadovė.

Rankose – ne vienerių metų triūso rezultatas, studijų baigimo diplomas.

Tačiau ar tai bus vykdoma iš tikrųjų, paaiškės artimiausiu metu.
Vis dėlto J. Bareikienė džiaugiasi, kad studentais tampa pačio įvairiausio amžiaus žmonės. „Vyksta tai, ką mes vadiname studijomis visą gyvenimą. Būna, kad studijas baigia mama, o studijuoti stoja ir jos dukra. Mokytis ir tobulėti galima visą gyvenimą“, – šypsojosi J. Bareikienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.