Tapo tradicija Kalbų mokykloje Žemės dieną švęsti linksmai ir išradingai. Šiais metais mokytojos kartu su mokiniais ta proga sugalvojo daug įdomių veiklų.

Žemės dienos renginių tikslas – atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, klimato atšilimo bei taršos problemas, skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Patys jauniausi Kalbų mokyklos mokinukai kartu su mokytoja Aiste mokėsi angliškų dainelių apie gėles, pavasarį, lietų. Jaunieji penkiamečiai – šešiamečiai išmoko eilėraštį apie sniegą ir sniego senį. Mokytoja Agnė išmokė dainuoti dainą „Lion is ill“ („Liūtas serga“). Taip pat surengė vaidinimą „Friendly animals“ (daugiški gyvūnai).

Mokytoja Laimutė savo pirmokams pravedė paskaitą apie šiukšlių rūšiavimą, o mokytoja Ieva jaunesniųjų klasių mokiniams suorganizavo diskusiją „Ką žinai apie žemę, jos tausojimą, perdirbimą, išteklių saugojimą“. Lietuvių kalbos mokytoja Dalia kartu su penktokais lankėsi Monkutės-Marks muziejuje galerijoje ir apžiūrėjo karikatūrų parodą „Apie ŠĮ, apie BEI, apie TĄ“.

„Išmaniųjų mokyklėlės“ mokiniai su mokytojais pasigamino Žemės piliečio pasus ir žiūrėjo filmus gamtosaugine tema, vėliau juos aptarė aktyvioje diskusijoje.

Mokiniams labai patiko dalyvauti akcijoje „Pagauk vėją“, kurios metu prie mokyklos buvo įkurtas savo gamybos spalvotų vėjo malūnėlių parkas, o po žiemos vis dar plika žemė papuošta gėlių žiedais.

Patys vyriausi Žemės dienos renginių dalyviai, aštuntokai, jėgas išbandė protų mūšyje, atsakinėjo į nelengvus klausimus anglų kalba. Žiūrėjo filmo ištrauką bei piešė plakatus tema „Kas atsitiktų, jeigu ištirptų visas ledas?“.

Žemės dienos veiklų buvo daug ir pačių įvairiausių. Į veiklas buvo įtraukta skirtingo amžiaus vaikų, kurie noriai prisidėjo prie šių veiklų įgyvendinimo.

Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namuose, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.

Projekto organizatorė Aistė Komisoraitienė

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.