1972-ieji – tai Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ įkūrimo data. Praėjus 45 metams, įstaiga vis dar kupina vaikų klegesio, čia dirbančių auklėtojų nuoširdaus rūpesčio ir dėmesio ugdytiniams, čia nuolat skamba muzika ir dainos. 

Rajono meras S. Grinkevičius, susitikęs su lopšelio-darželio „Pasaka“ kolektyvu, pasveikino su gimtadieniu bei padėkojo už kruopštų ir atsakingą jų darbą ugdant jaunąją kartą dorais ir patriotiškais piliečiais.

Per daugiau nei keturis dešimtmečius įstaigoje buvo išugdyta daug mažylių, kurie, dabar jau patys tapę tėveliais, savo atžalas veda į „Pasaką“. Šiuo metu lopšelis-darželis „Pasaka“ yra viena seniausių ikimokyklinio ugdymo įstaigų mūsų rajone.
Sveikino savivaldybės atstovai
„Pasaka“ savo gimtadienio šventę minėjo kone visą savaitę. Darželio bendruomenės nepraleido progos pasveikinti ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius. Sveikindamas darželio bendruomenę, rajono vadovas linkėjo ir toliau visiems išlikti jaunatviškiems, sėkmingai gyvuoti bei padėkojo įstaigos kolektyvui už atsakingai, nepriekaištingai atliekamą darbą ir kryptingą mažųjų kėdainiečių ugdymą, kuris yra ypač svarbus norint dorai užauginti ir lavinti vaikus.
Prie sveikintojų prisijungęs Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vadovas Julius Lukoševičius sakė, kad nors gyvavimo metų skaičiumi tai vienas seniausių rajono darželių, tačiau pagal čia ugdomų vaikučių amžių – tai viena iš jauniausių įstaigų.
„Įstaigos perspektyvas lemia ne sienos, ne pastatai, bet gyvybė, esanti jos viduje. Čia vaikams sudarytos sąlygos lankyti ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą jau nuo vienerių metukų, jie čia paruošiami mokyklai. Lopšelis-darželis „Pasaka“ yra vienas didžiausių Kėdainių mieste ir turintis gilias savo tradicijas, savo kryptį. Šventės proga linkiu įstaigos kolektyvui visokeriopos geriausios kloties ir sėkmės“, – linkėjo J. Lukoševičius.
Prisiminimai – tik patys šilčiausi

Kolektyvas „Pasakos“ gimtadienį šventė pasakiškai – su dainomis, šokiais bei persirengęs spalvingais drabužiais.

Į „Pasakos“ gimtadienio baigiamąjį renginį buvo pakviesti ir buvę įstaigos darbuotojai. Dvi šeimininkėmis dirbusios moterys Rita Riaubūnienė ir Jadvyga Naruševičienė džiaugėsi galimybe vėl sugrįžti į buvusią darbovietę, kurioje praleisti ne vieneri darbo metai.
„Šiame darželyje praleidau 37 darbo metus, pradėjau dirbti nuo pat jo įsikūrimo. Prisiminimai tik patys geriausi – vaikai buvo labai mieli, labai geros buvo ir visos vedėjos bei kartu dirbęs kolektyvas“, – šypsojosi moteris. Tik pačius šilčiausius prisiminimus iš čia išsinešė ir apie dešimtį metų čia pradirbusi J. Naruševičienė.
Buvusiems darbuotojams bei svečiams lopšelio-darželio bendruomenė surengė nuotaikingą pasirodymą – spektaklį, kuriame vaidino ir darbuotojai, ir įstaigos auklėtiniai. Įstaigos erdvėse buvo galima išvysti ir nuotraukų parodėlę, kurioje įamžinti šią įstaigą lankę tėveliai bei jų atžalos, kurios dabar lanko šį lopšelį-darželį.
Šiek tiek lopšelio-darželio istorijos
Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“ veikia nuo 1972 metų vasario 23-osios. Steigėjas – Kėdainių rajono savivaldybė. Tuo metu ši ikimokyklinė įstaiga vadinosi lopšeliu-darželiu Nr. 6, jam vadovavo Genovaitė Stasiulienė. 1985 metais įstaiga pavadinta „Pasaka“. 1986 metais čia pradėjo veikti dvi spe­cialiosios grupės vaikams, turintiems regėjimo sutrikimų. Pradėjo dirbti tiflogopedai, ortoptistai, logopedai bei gydytojas oftamologas. Kiekvienais metais daugėjo specialiųjų grupių: veikė keturios savaitinės grupės (dvi lopšelio, dvi darželio).
1991 metais darželiui pradėjo vadovauti Gražina Bogužienė. Prasidėjo Lietuvos švietimo reforma. Skelbiamos tautinės mokyklos idėjos, rengiama Lietuvos vieningos švietimo sistemos koncepcija. 1994 –1995 mokslo metais prasidėjo pedagogų atestacijos. Darželyje atgaivinamos ir puoselėjamos tautinės tradicijos. 1996 metais buvo įkurtas vaikų etnografinis ansamblis „Pasakorius“, veikė „Močiutės seklyčia“.

Buvusios lopšelio-darželio darbuotojos Rita Riaubūnienė (kairėje) ir Jadvyga Naruševičienė džiaugėsi galimybe nors trumpam sugrįžti į buvusią darbovietę.

Keitėsi darželio tikslai ir uždaviniai, pradėta įgyvendinti sveikos gyvensenos ugdymo programa. Pagrindinis tikslas – specialiųjų ugdymo(si) poreikių vaikų priežiūra, sveikatos saugojimas ir stiprinimas.
2001 metų rugsėjo mėnesį įstaigai pradėjo vadovauti direktorė Audronė Rokienė, kuri buvo šio lopšelio-darželio auklėtoja metodininkė. Ji tęsia pradėtą ankstesnių vadovų darbą. „Pasaka“ tapo nuolat besimokanti, modernėjanti, renovuota ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kuri ugdo vaikų savarankiškumą, smalsumą, moko gyventi sveikai, priimti šalia savęs esantį „kitokį“ vaiką. Čia siekiama, kad jaustųsi saugūs visi: vaikai, pedagogai, tėvai. Lopšelis-darželis turi savo ugdymo programą „Visa, kas geriausia, vaikui!“ Į vaiką orientuotas ugdymas tapo pagrindine vertybe.
Nuo 2012 metų įstaigos pedagogai tampa aktyvūs tarptautinio eTwinning projekto dalyviai, ne kartą laimi apdovanojimus, respublikiniai ir rajoniniai projektai – lopšelio-darželio kasdienybė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.