Praėję metai Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnams buvo darbingi. Bene labiausiai pareigūnus neramina vis didėjantys smurto artimoje aplinkoje skaičiai. Policininkai tvirtina, kad iškvietimų ypač padaugėja pašalpų mokėjimo dienomis: skambučių sulaukiama net pusantro karto daugiau nei kitomis dienomis. Atvykę į vietą pareigūnai daugiau nei 90 proc. atvejų randa apsvaigusius nuo alkoholio asmenis. 

Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas G. Dirmeikis (dešinėje) teigė, kad pareigūnus neramina vis augantys smurto artimoje aplinkoje skaičiai.

Nuo šių metų pradžios Kėdainių rajono policijos komisariatas veikia pakeista struktūra. Dabar įstaigoje tėra tik du skyriai: Veiklos ir Reagavimo.

Girtos – abi pusės
Šią savaitę Kėdainių komisariato viršininkas Gintautas Dirmeikis pristatė 2016-ųjų metų veiklos ataskaitą.
„Per praėjusius metus Kėdainių rajono policijos pareigūnai reagavo į 10577 pranešimus. Iš jų į smurtą artimoje aplinkoje teko reaguoti 1354 kartus – tai 369 kartais daugiau nei 2015 metais (arba beveik 38 proc. daugiau). Intensyvėja reagavimas į smurtą artimoje aplinkoje, todėl pradedame daugiau ikiteisminių tyrimų, vis dažniau traukiame asmenis atsakomybėn“, – kalbėjo viršininkas. Per praėjusius metus tokių ikiteisminių tyrimų buvo pradėta 189 (2015 metais pradėta 159). Praėjusiais metais atsisakyta pradėti ikiteisminių tyrimų 29 kartus, kai tuo tarpu 2015 metais tokių atvejų buvo net 545.
Pasak pareigūno, smurto artimoje aplinkoje atvejai yra patys skaudžiausi. „Rajone didelis skaičius rizikos grupės šeimų. Atvykę į tokio pobūdžio iškvietimus randame neblaivius asmenis – dažniausiai neblaivios būna abi pusės“, – apie pareigūnų darbo kasdienybę pasakojo G. Dirmeikis.
Panašus skaičius iškvietimų gautas tiek mieste, tiek ir kaimiškosiose teritorijose.
Pagal tokio pobūdžio pranešimų skaičių visoje Kauno apskrityje Kėdainių rajonas yra trečioje vietoje po Kauno (1577 iškvietimai) bei Jonavos (1382) rajonų.

Situacija keliuose gerėja
Praėjusiais metais gauti 1888 pranešimai dėl eismo saugumo pažeidimų. „Svarbu, kad sumažėjo eismo įvykiuose sužalotų žmonių. 50 proc. sumažėjo žuvusiųjų, o sužalotų – per 20 proc. Visi įvykiai, kuriuose žuvo žmonės, įvyko vietinės reikšmės keliuose, mieste žuvusiųjų nebuvo. Džiugu, kad mieste pagerėjo apšvietimas, ypač gerai apšviestos perėjos. Už tai esame dėkingi savivaldybei“, – kalbėjo pašnekovas.

Vagysčių išaiškinama mažai
Per praėjusius metus užregistruotos 1049 nusikalstamos veikos. Tai 88 (9,2 proc.) daugiau nei 2015 metais. Jų ištyrimo procentas (68,4) yra pats geriausias visoje Kauno apskrityje. Nusikaltimų registracija išaugo, kadangi buvo užregistruota nemažai sukčiavimų, kuriuos ištyrus į teismą buvo perduotos daugiaepizodės bylos, kurios ir padidino nusikalstamų veikų registraciją.

Nuo šių metų pradžios Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai dirba pakeista struktūra – liko tik Veiklos ir Reagavimo skyriai.

Praėjusiais metais registruoti tik 9 sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai. Iš jų šeši ištirti. Šiuos nusikaltimus tiria Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
Užregistruota 10 plėšimų (8 mažiau nei 2015 metais), iš jų 5 ištirti. Vagysčių per 2016 metus registruota 427, ištirtos 79. Lyginant su kitomis nusikalstamomis veikomis, vagysčių registracija visą laiką būna didžiausia, o ištyrimo procentas – vienas mažiausių. Pareigūnai džiaugiasi, kad metų gale pavyko išaiškinti keletą atvirų vagysčių mieste ir sulaikyti jas vykdžiusį asmenį, Radviliškio rajono gyventoją. Šio asmens atžvilgiu yra atliekami 4 ikiteisminiai tyrimai.

Stebina arklių vagystės
Automobilių vagysčių 2016 metais registruota 24, ištirta 13 atvejų. Tai yra pats geriausias ištyrimo procentas visoje Kauno apskrityje. Vagysčių įsibraunant į gyvenamąsias patalpas skaičius (74) 2016 metais, lyginant su 2015-ais metais, praktiškai išliko toks pat (2015 metais jų buvo 78).
Pareigūnai pastebi, kad nors gyvulių vagystės tampa vis retesniu šių laikų reiškiniu, pagausėjo arklių vagysčių. 2016 metais pavyko sulaikyti asmenis, kurie vogė arklius tiek Kėdainių, tiek ir aplinkiniuose rajonuose. Sulaikytieji asmenys prisipažino įvykdę 7 arklių vagystes Kėdainių rajone, penkias – Panevėžio, keturias – Anykščių bei po vieną Kauno bei Ukmergės rajonuose. Šiuo metu yra atliekami ikiteisminiai tyrimai.

Sumažėjo nepilnamečių nusikaltimų
Per praėjusius metus pradėta 12 ikiteisminių tyrimų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis. Pareigūnai pastebi, kad nuo 60 iki 52 sumažėjo viešosios tvarkos pažeidimų. Jų ištyrimas 2016 metais buvo 67 proc., tuo tarpu 2015 metais buvo kiek geresnis – 76,6 proc. Nusikalstamų veikų, padarytų gatvėse, taip pat sumažėjo nuo 43 iki 38. Sumažėjo ir nepilnamečių padarytų nusikalstamų veikų. Jų buvo registruota 16, tuo tarpu 2015 metais jų buvo registruota net 58.
2016 metais buvo užregistruota 11 besislapstančiųjų nuo teisėsaugos institucijų ir teismo asmenų paieškų, iš jų 7 asmenys surasti. Iš viso ieškota 21 asmens, surasta – 10.
Taip pat buvo registruotos 58 asmenų, dingusių be žinios, paieškos. Surasti 57 asmenys.

Pakeista struktūra
Kėdainių rajono policijos komisariatas nuo naujų metų dirba pakeista struktūra, pagal kurią vis daugiau policijos pareigūnų dirba gatvėse, o kabinetuose jų palikta žymiai mažiau. „Policijos 2015–2020 metų generalinio komisaro nustatytos gairės palietė ir mus. Nuo sausio mėnesio pradėjome dirbti pagal naują modelį – nuo šiol komisariate yra Veiklos ir Reagavimo skyriai. Veiklos skyrius suskirstytas į penkias teritorijas, kurias prižiūri grupės pareigūnų. Pajėgos dirba konkrečioje teritorijoje. Tokiu būdu per pusę trumpėja atstumas, piliečiui greičiau suteikiama pagalba. Tikimės, kad visa tai padės efektyvinti mūsų darbą“, – sakė viršininkas G. Dirmeikis.

Apdovanoti geriausieji
Ataskaitinio susirinkimo metu buvo apdovanoti konkursų „Saugi seniūnija – saugus Kėdainių rajonas 2016“, „Geriausias (-ia) apylinkės inspektorius (-ė) 2016“, „Geriausias (-ia) nepilnamečių reikalų pareigūnas (-ė) 2016“ nugalėtojai. Saugiausia seniūnija pripažinta Vilainių seniūnija, geriausia apylinkės inspektore – Veiklos skyriaus tyrėja (iki 2017-01-16 buvusi Prevencijos poskyrio tyrėja) Aurelija Perminaitė, aptarnaujanti Kėdainių miestą, o geriausia nepilnamečių reikalų pareigūne – Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja (iki 2017-01-16 buvusi Prevencijos poskyrio vyresniąja specialiste) Reda Švilpienė. Geriausiems įteikti pažymėjimai ir atminimo dovanos.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Joana

    Tokiems asmenims, kuriuos pašalpų mokėjimo dienomis iškviesti pareigūnai randa apsvaigusius nuo alkoholio būtina iškart nutraukti pašalpų mokėjimą.Tegu pabadauja ir pabūna blaivūs. Bus į sveikatą ir jiems patiems ir pareigūnai nebus trukdomi.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.