Žemės ūkio ministerijai nusprendus atsisakyti Kėdainių rajone, Akademijoje, veikiančio Dotnuvos eksperimentinio ūkio, jis parduodamas aukcione. Jau nustatyta pradinė kaina, už 100 proc. bendrovės „Dotnuvos eksperimentinis ūkis” akcijų paketą prašoma 2,4 mln. eurų. Aukcionas vyks rugpjūčio 21 dieną.

Dotnuvos eksperimentinis ūkis, kurio 100 proc. akcijų priklauso valstybei, į privatizuojamų objektų sąrašą buvo įtrauktas 2018 m. birželio mėnesį Vyriausybės nutarimu, o jo privatizavimu rūpinasi Turto bankas.

„Žemės ūkio veiklos konkurencingumo didinimas diegiant inovacijas – perspektyvi kryptis. Tai patvirtina ir faktas, kad iš rinkos dalyvių sulaukiame užklausų dėl privatizuojamos įmonės. „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ turi sukaupęs ilgametę patirtį vystant didelės reprodukcijos kultūrinių augalų ir gyvulių rūšis, tad, manome, kad šios įmonės įsigijimas būtų strateginė investicija“, – pranešime spaudai cituojamas Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Bendrovė „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ įregistruota 2001 m., reorganizavus Lietuvos žemdirbystės instituto sėklininkystės ūkį. 2018 m. įmonė gavo 1,32 mln. eurų pajamų ir patyrė 75 tūkst. eurų nuostolio.

Užpernai jos pajamos siekė 1,61 mln. eurų ir įmonė veikė pelningai – uždirbo 43 tūkst. eurų grynojo pelno. Bendrovėje dirba apie 40 darbuotojų.
Kėdainių rajone įsikūręs „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ specializuojasi gyvulininkystės ir augalininkystės srityse. Jo veikla paremta inovacijų ir mokslinių metodų diegimu žemės ūkyje.

Pirkėjai savo pasiūlymus gali pateikti rugpjūčio 12-20 dienomis Turto bankui. Aukcionas vyks rugpjūčio 21 d. 10 val. Laimėtoju bus pripažintas tas aukciono dalyvis, kuris pasiūlys didžiausią kainą už akcijas. Pradinė įmonės kaina yra nustatoma gavus nepriklausomų turto vertintojų išvadas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.