Europos krepšinio čempionatas turėtų būti rengiamas jau kitų metų rudenį, ta proga aptarsime rinktines, kurios yra laikomos realiomis pretendentėmis iškovoti medalius. Reikia pasidžiaugti, jog tarp jų – ir Lietuva.

Geriausią sudėtį turintys serbai

Aukso medalių jokiame prestižiniame turnyre serbai nematė jau labai seniai. Jie pralaimėjo tiek Europos čempionato finalą, taip pat suklupo finalinėse olimpinių žaidynių rungtynėse.

Pernai pasaulio pirmenybėse buvo tikimasi, kad serbai finale gali mesti iššūkį amerikiečiams. Tačiau gavosi taip, kad šios komandos tarpusavyje žaidė jau ne dėl medalių. Taip, serbai sensacingai krito ketvirtfinalyje, kai nusileido Argentinos rinktinei.

Nepaisant visko, būtent ši Balkanų valstybė šiuo metu turi daugiausiai talento. Jeigu į Europos čempionatą atvyktų NBA žvaigždės Bogdanas Bogdanovičius ir Nikola Jokičius, serbai, be jokios abejonės, būtų laikomi pačiais ryškiausias favoritais, bent taip mano casinolt.com ir kiti portalai.

Ispanai ir toliau stebina

Ispanijos rinktinė stokoja jaunų talentų, tačiau senoji karta iki šiol negali būti nurašyta. Jau keletą metų kalbama, kad ispanai nebeiškovos rimtų pergalių, bet praėjusiais metais būtent jie triumfavo pasaulio čempionate.

Ricky Rubio, Marcas Gasolis, Sergio Llullas, Victoras Claveras, Rudy Fernandezas – jau tikri veteranai, tačiau juos visus sudėjus į vieną krūvą vis tiek turime itin pajėgų kolektyvą, kuris gali mesti iššūkį praktiškai visiems. Be abejo, sakyti, kad šią komandą sudaro tik veteranai, būtų per drąsu. Reikia paminėti brolius Hernagomezus, kurie tikrai puikiai įsilieja į komandą, bet kartu reikia suprasti, kad tokia karta kokią turėjome kone penkiolika metų kurį laiką gali nebeužaugti.

Ispanai dar turi vieną ar dvejus čempionatus, kai gali kautis dėl aukščiausių trofėjų ir savo šansu tikrai bandys pasinaudoti.

Lietuvos rinktinė išlieka tarp pajėgiausių

Lietuvos krepšinio rinktinė išlieka viena pajėgiausių Europoje, o tą iš esmės lemia, kad turime dvi NBA žvaigždės. Jau beveik dešimt metų anapus Atlanto puikiai rungtyniauja Jonas Valančiūnas, o Donatas Sabonis per ketverius metus čempionate sugebėjo sužibėti dar labiau. Jis net pateko į pagrindinį Visų žvaigždžių rungtynių mačą.

Būtent šie du aukštaūgiai yra pagrindinė rinktinės varomoji jėga, tačiau kartu galime pasidžiaugti ir tokiais krepšininkais kaip Marius Grigonis bei Edgaras Ulanovas.

Artimiausiuose čempionatuose tikimasi ir kur kas didesnio Roko Giedraičio indėlio. Pasaulio čempionate jam nebuvo leista pasireikšti, tačiau šiuo metu krepšininkas yra laikomas elitiniu Eurolygos snaiperiu.

Graikai ir jų Heraklis

Graikijos rinktinės šiame sąraše greičiausiai nebūtų, jeigu ne vienas krepšininkas. Graikai turi savo Heraklį Giannį Antetokumpo, kuris pastaruosius dvejus sezonus buvo pripažintas geriausiu NBA žaidėju, o šiemet taip pat atsiėmė ir geriausiai besiginančio krepšininko titulą.

Giannis vienas pats gali atvesti komandą į pergalę, o Graikijos rinktinė turi ir kitų gerų žaidėjų. Jam talkinti turėtų gynėjas Kostas Slouokas ir įžaidėjas Nickas Calathesas.

Surinkę pajėgiausią galimą sudėtį, graikai tikrai turėtų būti labai ryškūs kandidatai iškovoti medalius, o jų ši rinktinė nematė jau labai ilgai, todėl yra sukaupusi išties daug sportinio pykčio.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.