Kultūra – mūsų gyvasis vanduo. Tai, kas auga, kas kyla iš proto ir jausmo gelmės, įsiriša į giliąją kartų atmintį. Tai, kas mus ne tik augina, bet ir brandina, kas dilgteli giliai širdyje ir neišblėsta, sunkmečiui užėjus.

Garbingą apdovanojimą A. Pečiulytei įteikė rajono meras S. Grinkevičius.

Garbingą apdovanojimą A. Pečiulytei įteikė rajono meras S. Grinkevičius.

Tokie ir kiti gražūs žodžiai, skirti kultūros puoselėjimui, skambėjo Krašto kultūros premijos teikimo vakarą miesto rotušėje.

Kėdainių krašto kultūros premija yra inicijuota krašto garbės pilietės, gydytojos Teklės Bružaitės ir teikiama nuo 1991 metų. Šiais metais kultūros premija yra skiriama 26- tąjį kartą, 29-tąjam laureatui. Juo tapo Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė.

Pasak rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus, visi premijai pasiūlyti kandidatai buvo verti apdovanojimo: „Faktas, kad šįkart sulaukėme net penkių kandidatų, rodo, jog mūsų krašte gyvena ir dirba labai daug šaunių kūrybingų žmonių. Šiųmetė laureatė tikrai verta įvertinimo. Audronė Pečiulytė yra gerbiama ir mylima daugelio kraštiečių. Ji aktyvi, inicijuoja ir įgyvendina daugybę projektų. Be to, sukaupusi didelį istorinių žinių bagažą, jomis noriai dalijasi tiek su jaunimu, tiek su brandžiais žmonėmis. Džiaugiuosi komisijos sprendimu Krašto kultūros premiją skirti Daugiakultūrio centro administratorei.

A. Pečiulytę Krašto kultūros premijai rekomendavo Kėdainių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba ir Šėtos gimnazija.

Kėdainių krašto muziejuje Audronė Pečiulytė dirba 24 metus, o Daugiakultūrio centro vadove – nuo pat šio centro įkūrimo 2002 m.

A. Pečiulytė yra daugelio projektų ir iniciatyvų sumanytoja bei vykdytoja, aktyvi kitų įstaigų ir organizacijų vykdomų projektų dalyvė. Ji nuolat dalyvauja ir pati rengia seminarus, konferencijas krašto kultūros paveldo, istorijos klausimais, ne kartą yra skaičiusi pranešimus tarptautinėse konferencijose, dalyvavusi stažuotėse užsienyje.

Audronė yra parengusi televizijos laidų ciklą apie Kėdainių krašto istoriją. Kartu su kolegomis yra išleidusi Kėdainių istorijos pratybų sąsiuvinius moksleiviams, yra kelių leidinių sudarytoja ir bendraautorė. Audronės vykdomos edukacinės programos ir ekskursijos po miestą bei žymiausias Kėdainių rajono vietas, leidžia geriau pažinti savojo karšto paveldą ir juo didžiuotis.

2014 metais, Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vykdant akciją „Rezervuota jaunimui“, kėdainiečiai draugiškiausia ir patraukliausia erdve išrinko Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrį centrą. Anot jaunimo, tai nėra tik pastatas, tai yra istorijos, kultūros ir meno sala, kurioje galima susipažinti ne tik su krašto istorija ir etnokultūra, bet ir pažinti skirtingų kultūrų tradicijas ir papročius, sutikti ir pabendrauti su įvairių šalių menininkais, kūrėjais ir bendraamžiais.

Audronė Pečiulytė premijai buvo pasiūlyta už aktyvų, nuoširdų ir geranorišką darbą su jaunimu puoselėjant ir propaguojant krašto istoriją ir etnokultūrą, profesionalųjį ir mėgėjų meną.

Be šios istorikės Premijai buvo nominuoti: Vitalija Augulienė, Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus būrelio ir „Rankdarbių kraitė“ vadovė, renginių organizatorė ir rankdarbių puoselėtoja, skatinanti būrelio nares dalyvauti parodose ar renginiuose ne tik Kėdainiuose, bet ir kituose Lietuvos regionuose; Rita Mockienė, aktyvi Pagirių krašto istorijos ir etninės kultūros puoselėtoja, choreografijos mokytoja ir meno vadovė, šokiui subūrusi įvairių amžiaus grupių pagiriečius nuo darželinuko iki pagyvenusio. Jos vadovaujami kolektyvai yra tapę rajono ir respublikinių konkursų, festivalių nugalėtojais bei prizininkais; Genovaitė Šaučiūnienė, meno kūrėja, Kėdainių kultūros centro direktorės pavaduotoja, vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ vadovė ir režisierė, mokanti teatro paslapčių beveik prieš 17 metų suburtos Vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ jaunuosius artistus. Ji yra daugybės kultūrinių projektų iniciatorė ir vykdytoja, naujų ir tradicinių renginių režisierė bei organizatorė; Vitalis Vidikas, Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas, džiazo muzikos puoselėtojas ir atlikėjas, festivalio „Broma Jazz“ ir kitų renginių iniciatorius ir organizatorius. Jo vadovaujami kolektyvai garsino ir tebegarsina Kėdainius didžiuosiuose šalies džiazo festivaliuose.

29-ąja Krašto kultūros laureate tapusi A. Pečiulytė sakė, kad yra laiminga, kadangi jos darbas ir hobis sutampa: „Tą premiją labai vertinu, juk ji seniausias apdovanojimas mūsų krašte. Smagu, kad pastebėtas ir įvertintas mano bei kolegų darbas. Man labai įsiminė pati pirmoji ekskursija, kurią surengiau verslininkui iš Kanados. Mes klajojome po Kėdainių senamiestį, aš jam pasakojau apie krašto istorijos vingius. Kartais net nurausdavau, nes buvo nesmagu, kad ne viskas gražu ir sutvarkyta. Bet svečias mane nuramino pasakęs, kad mes turime turtą siekiantį tokius laikus, kai, pavyzdžiui, Amerikos dar net nebuvo. Tada aš supratau, kad mes tikrai turime kuo didžiuotis. Dirbdama muziejuje gavau daugybę patirties, o labiausiai vertinu tai, kad galėjau išvažiuoti į įvairias stažuotes. Izraelyje, Vašingtone, Niujorke, Lenkijoje aš skleidžiau žinias apie Kėdainius ir bandžiau pažinti kitus kraštus. Esu laiminga, kad dirbu mėgiamą darbą.“

Naująją Krašto kultūros premijos laureatę sveikino ir kiti garbūs kultūros darbuotojai, ir kolegos. Daug gražių žodžių išsakė Krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis, pastebėjęs, kad Audronė yra ne klusni pavaldinė, laukianti nurodymų, ką padaryti, bet puiki kolegė, nuolat siūlanti įvairius sumanymus. Pasak R. Žirgulio, A. Pečiulytė tapo penktąja muziejaus darbuotoja, kuriai įteikta ši garbinga premija. Tokį apdovanojimą pelnė muziejuje dirbusi Dalia Bečelienė-Lopez Madrona, Regina Lukminienė, Algirdas Juknevičius ir Rimantas Žirgulis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.