Į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą atriedėjo trys naujutėliai „Dacia Duster“ automobiliai, kuriais specialistai lankys namuose slaugomus žmones ir teiks jiems pagalbą.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius (viduryje) už visiems kraštiečiams reikalingas iniciatyvas padėkojo Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorei Rūtai Kaupienei (kairėje).

Automobiliais į kaimo vietoves specialistai vešis slaugai reikalingą įrangą ir higienos priemones. Tiek įranga, tiek visureigiai įsigyti įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą „Integralios pagalbos teikimas į namus Kėdainių rajone“, prie kurio prisideda ir rajono savivaldybė. Pasak rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus, savivaldybė finansuos psichologo etatą, kuris bus įsteigtas įgyvendinant šį projektą.

Visada džiugu, kai savivaldybės įstaigos, organizacijos pačios rodo iniciatyvą. Šiandien galiu geriausiais žodžiais atsiliepti apie Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorę Rūtą Kaupienę ir visą kolektyvą, kurie ėmėsi šios iniciatyvos ir štai turime jos rezultatą. Šio projekto dėka jau teikiama viena iš labai reikalingų paslaugų – pagalba senyviems, neįgaliems žmonėms jų namuose, o dabar nupirkti trys automobiliai, kuriais specialistai galės vykti į kaimo vietoves“, – sakė S. Grinkevičius.

Nauji „Dacia Duster“ automobiliai nupirkti, kad sveikatos priežiūros specialistai galėtų nuvykti pas sunkią arba visišką negalią turinčius rajono gyventojus.

Automobiliai nupirkti už 39 900 eurų. Jais naudosis trys mobilios darbuotojų komandos, į kurių sudėtį įeina socialinis darbuotojas, lankomosios priežiūros specialistas ir sveikatos priežiūros specialistai: slaugytojas, masažuotojas-kineziterapeutas, slaugytojo padėjėjas. Jų pagalba pasieks trisdešimt sunkią arba visišką negalią turinčių žmonių visame rajone.

Profesionali pagalba, teikiama žmogaus namuose, padeda išvengti stacionarios slaugos ligoninėje ar globos įstaigoje. Tai labai svarbu, nes žmonės daug mieliau lieka savo namų aplinkoje ir artimųjų apsuptyje“, – dėkodama visiems, prisidedantiems prie projekto įgyvendinimo, sakė Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorė R. Kaupienė.

Plačiau apie tai skaitykite antradienio „Kėdainių mugės“ numeryje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.