Iš socializacijos centro Kaune į Kėdainių vaikos globos namus namus „Saulutė“ vasaros atostogų grįžusiai paauglei diagnozuota atvira plaučių tuberkuliozė. Šešiolikmetė šiuo metu gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje.

Pasak Kėdainių pagalbos šeimai centro (buvusių vaikų globos namų „Saulutė“) direktorės Sandros Sagatienės, mergaitė nuo praėjusių metų gruodžio gyveno Kauno vaikų socializacijos centre „Saulutė“, buvo užregistruota vienoje iš Kauno sveikatos priežiūros įstaigų. Į vaikų globos namus Kėdainiuose mergaitė grįžo birželio 9-ąją vasaros atostogoms.

Tikisi, kad kiti neužsikrėtė
„Mūsų akimis, mergaitė labai sirgo, tad birželio 12 dieną nuvežėme ją patikrinti sveikatos. Kilus pirmiesiems įtarimams dėl plaučių tuberkuliozės, nelaukdami tyrimų rezultatų, savo iniciatyva ėmėmės veiksmų – specialiomis priemonėmis dezinfekavome patalpas, artimesnį kontaktą su mergaitę turėjusiems žmonėms nurodžiau skubiai kreiptis į medikus ir pasitikrinti sveikatą, – pabrėžė įstaigos vadovė. Labai tikimės, kad mergaitė sėkmingai išgis ir kad infekcija aplenks mūsų globotinius bei darbuotojus.“
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vyriausioji specialistė Lolita Menčikovienė teigė, kad sergančios paauglės šeimos nariai taip pat ištirti dėl tuberkuliozės. „Kėdainių pagalbos šeimai centre pradėtas neeilinis profilaktinis vaikų ir darbuotojų sveikatos patikrinimas, atliekamas sustiprintas patalpų ir inventoriaus valymas, patalpų vėdinimas“, – informavo specialistė.

Ilgai delsia
Pasak L. Menčikovienės, šiais metais iki liepos 14 dienos rajone užregistruoti 9 nauji atviros plaučių tuberkuliozės atvejai, per 2016 metus – 24, o 2015 metais – 16.
Sergamumo šia infekcija rodiklis Kėdainių rajone buvo 4,95 atvejo 10 tūkst. gyventojų ir viršijo Kauno apskrities rodiklį. Didžioji dalis (beveik 80 procentų) naujai išaiškintų sergančių žmonių yra kaimo gyventojai. Daugiausia naujų susirgimų, po penkis atvejus, pernai nustatyta miesto ir Pelėdnagių seniūnijose. Iš viso rajone buvo 49 žmonės, sergantys patvirtinta atvira plaučių tuberkuliozės forma. Užregistruoti ir du mirties nuo tuberkuliozės atvejai.
„Turimais epidemiologiniais duomenimis, į asmens sveikatos priežiūros įstaigas kreipiasi žmonės jau su uždelstomis ligos formomis, turintys žalingų įpročių, gyvenantys prastomis sanitarinėmis sąlygomis“, – konstatavo visuomenės sveikatos centro specialistė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.